Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Zamość/Grody Czerwieńskie

Wrzesień 20, 2017 - Wrzesień 22, 2017

Dyrektor Muzeum Zamojskiego Andrzej Urbański
zaprasza na otwarcie wystawy „Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem Skarby Grodów Czerwieńskich” w Muzeum Zamojskim ul. Ormiańska 26 w dniu 20 września (środa) 2017 roku,
o godz. 17:00

Wystawa stanowi podsumowanie i ukoronowanie kilkuletnich prac grona badaczy realizujących grant „Złote jabłko polskiej archeologii. Zespoły grodowe w Czermnie i Gródku (Grody Czerwieńskie) – chronologia i funkcja w świetle badań dawnych i weryfikacyjnych”. W ramach tego projektu opracowano i opublikowano wyniki dotychczasowych badań archeologicznych, przeprowadzono konserwację najcenniejszych zabytków oraz zorganizowano ich prezentację w kilkunastu ośrodkach naukowych i muzeach (m. in. w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie i Tarnowie).

Wystawa otwierana w Zamościu jest połączeniem dwóch niezależnie funkcjonujących prezentacji eksponatów pozyskanych w trakcje realizacji  projektu. Otwarcie ekspozycji nastąpi w obecności współpracujących przy badaniach naukowców z Polski, Niemiec, Węgier, Serbii, Ukrainy, Rosji oraz Bułgarii.

Szczegóły

Start:
Wrzesień 20, 2017
Koniec:
Wrzesień 22, 2017

Miejsce

Zamość
Zamość, lubelskie + Google Map