Przeorsk podziękował za plony [foto]

W niedzielę, 27 sierpnia w Przeorsku odbyły się dożynki gminy Tomaszów Lubelski.

Dożynki rozpoczęły się mszą dziękczynną, która odprawiona została w kościele filialnym im. św. Andrzeja Boboli i Matki Boskiej Częstochowskiej w Przeorsku. Mszę koncelebrowali ks. proboszcz Jarosław Przyczyna i dziekan dekanatu Tomaszów Południe ks. Grzegorz Chabros.

Starostami dożynek byli: Anna Sereda i Zdzisław Barbecki.

Oficjalnie uroczystość otworzyła Marzena Czubaj-Gancarz – wójt gminy Tomaszów Lubelski. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, a także Agata Borowiec – posłanka na Sejm RP. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Łosińca.
W części artystycznej udział wzięły zespoły ludowe: „Kalina” z Rudy Wołoskiej, „Jezioranki” z Jezierni, „Sąsiadeczki” z Łaszczówki, Klub Seniora „Relaks” z Majdanu Górnego. Dla zgromadzonych zaśpiewała uczennica ZSP w Majdanie Górnym Kinga Kozyra. Na scenie zaprezentowali się ponadto: grupa Fast Riders LTM, Tomaszowski Klub Karate Tradycyjnego, Kapela Bełżecka, DJ Kristo, zespół Pryzmat.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Najpiękniejsze wieńce przygotowały:  KGW Przeorsk, KGW Ruda Wołoska i KGW Nowa Wieś.

Z kolei najpiękniejszy ogród, taras i balkon mają: 

  • Kazimiera Wienio z Majdanu Górnego (I Nagroda)
  • Longinia Lech z Majdanku (II Nagroda)
  • Elżbieta Ciszek z Justynówki oraz Krystyna Bobko z Majdanku (III Nagroda).

Wyróżnione zostały: Iwona Wiśniewska z Podhorzec, Alina Kozyra z Sabaudii i Teresa Krupa z Łaszczówki oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Szarowoli.

Swoje stoiska mieli między innymi: Lokalna Organizacja Turystyczna “Roztocze” obsługiwane przez prezes LOT – Magdalenę Tereszczuk, oraz Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne im. dra Janusza Petera.

fot. Magdalena Tereszczuk