Gminne Forum Kobiet w Podhorcach

Już po raz trzeci w Gminnym Ośrodku Kultury w Podhorcach (gm. Tomaszów Lubelski) odbyło się Gminne Forum Kobiet.

Forum skierowane jest co roku do mieszkanek gminy Tomaszów Lubelski i jest okazją do integracji i wspólnych rozmów.

W programie jak zwykle nie zabrakło wykładów, prelekcji i pysznego lokalnego jedzenia.

Wykład inauguracyjny dotyczący aktywności kobiet w gminie Tomaszów Lubelski przeprowadziła wójt gminy – Marzena Czubaj-Gancarz. Kolejny wykład: ,,Kobieta-brzmi dumnie?” poprowadziła Ewa Piwko-Witkowska – prezes Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”. Następnie Agata Piwko – prezes Stowarzyszenia Kobiet 28 + oraz pracowni rękodzieła ,,Agaart” opowiedziała o tym jak żyć z pasją. Ostatni wykład o roli i aktywności kobiet w kulturze przeprowadziła Kinga Łuczak – dyrektor GOK w Podhorcach.
Panie z wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich otrzymały także bony na kwotę 400 zł. Podczas forum do dyspozycji pan w ramach bezpłatnych porad ekspertow była Anna Gardecka – prezes i założycielka Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi “Tomaszowskie Amazonki”, porady prawne Daniel Knap, a porady dotyczące wyceny nieruchomości Justyna Faryna-Ciołko (firma Jacek Winnicki).
Niespodzianką był występ czarownic, który rozbawił całą publiczność. Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym w tym Radnym Rady Gminy, sołtyskom, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Śpiewaczych oraz pozostałym gościom za udział w naszym forum. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że tak tłumnie odwiedziłyście nasz GOK. Mamy nadzieję że w forum kobiet w kolejnych latach będzie przyciągać jeszcze większą liczbę Pań.

mat. i fot. GOK Podhorce