To szczególny rok dla każdej branży, szczególnie turystycznej i eventowej.
Praktycznie wszelkie wydarzenia, które zostały zaplanowane zostały odwołane, przełożone lub przeprowadzone w trybie on-line.
Jedną z niewielu imprez plenerowych, jakie odbyły się to Targi Woyciechowskie w Poturzynie (gmina Telatyn), w dwudniowym wydarzeniu udział wzięli pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej “Roztocze” promując Roztocze i Grzędę Sokalską.
Rolnicy i przedsiębiorcy zaprezentowali się w weekend 19 i 20 września 2020 roku na pierwszych Targach Woyciechowskich w Poturzynie w gminie Telatyn.
Celem Targów jest promowanie lokalnych produktów i producentów, nowoczesnych technologii, oraz wydobycie potencjału regionu.
Targi Woyciechowskie organizowane są w hołdzie właścicielowi ziemskiemu z Poturzyna – Tytusowi Wojciechowskiemu, który założył pierwszą cukrownię na Lubelszczyźnie.
Poturzyn to miejscowość położona w rejonie bardzo żyznych gleb, czarnoziemów. Jest to rejon intensywnych upraw warzyw i roślin przemysłowych. Wiodącym celem pierwszej edycji Targów Woyciechowski było promowanie producentów warzyw, produktu polskiego oraz innowacji 2020 (najnowsze rozwiązania w rolnictwie).
W trakcie dwóch dni targów odbywały się pokazy pracy maszyn, lokalni wystawcy prezentowali swoje wyroby i płody rolne. Oferta wzbogacona była materiałami promocyjnym na stoisku Powiatu Tomaszowskiego i Gminy Telatyn przy wsparciu Lokalnej Organizacji Turystycznej “Roztocze”.
Organizatorem wydarzenia był Stanisław Sawa. W Targach uczestniczyli m.in: Wiesław Cielica – wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Dariusz Czop – Sekretarz Powiatu, Dariusz Kozłowski – Wójt Gminy Telatyn, Maryla Symczuk – Dyrektor Cukrowni Werbkowice, Kamila Grzywaczewska – Dyrektor lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Dorota Kozak – Zastępca Dyrektora lubelskiego oddziału regionalnego ARiMR oraz Daniel Rybaczuk – Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.
Wydarzenie uświetniały występy utalentowanej pianistki Laury Pietryki z opiekunem Robertem Handermanderem.
Wśród wystawców nie zabrakło:
Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tomaszowie Lubelskim, Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Koła Gospodyń Wiejskich z Telatyna, Radkowa i Łykoszyna.