Koncerty, pokazy i kino plenerowe- najciekawsze atrakcje I weekendu Festiwalu Dziedzictwa Kresów

 

Rozpoczyna się Festiwal Dziedzictwa Kresów. Przed nami niezapomniany pierwszy weekend festiwalowych wydarzeń.

Jest kilka miejsc, gdzie warto się wybrać w nadchodzących dniach.

Punkt pierwszy i obowiązkowy to Koncert „Astronomia poety. Baczyński” w wykonaniu zespołu Mela Koteluk&Kwardofonik, który odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie 16 lipca o godz. 20:00. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem MeliKoteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji. To niewątpliwe jeden z najciekawszych projektów muzycznych ubiegłego roku. Przypominamy tu o obowiązującym reżimie sanitarnym.

Po koncercie na płycie lubaczowskiego rynku każdy będzie mógł spojrzeć przez teleskopy w rozgwieżdżone niebo, a chwilę później uczestniczyć w niezwykłym i widowiskowym mappingu poświęconym Stanisławowi Lemowiw 100 rocznicę jego urodzin. Obraz wyświetlany na budynku Ratusza, dźwięk z głośników oraz pokaz laserów zrobią na Was ogromne wrażenie. Widzieliśmy już projekt i wiemy, co mówimy. Warto więc zarezerwować piątkowy wieczór na Festiwal Dziedzictwa Kresów i przyjechać do Lubaczowa.

W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki barokowej do Kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

Dla wszystkich spragnionych odpoczynku i dobrego polskiego kina zapraszamy w sobotę o godz. 21:00 na Mały Targ w Lubaczowie, gdzie w ramach festiwalowego kina plenerowego zostanie wyświetlony film Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”.

Na zakończenie weekendu, w niedzielne popołudnie polecamy wizytę na Małym Targu w Lubaczowie, gdzie dźwięki klezmerskiej muzyki, zapach jedzenia, przepiękne fotografie lubaczowskich Żydów oraz gry i zabawy dla dzieci pozwolą nam na chwilę zanurzyć się w tej niezwykłej kulturze. Skoczne melodie będą nam tego dnia towarzyszyły do wieczora, który zakończy Koncert klezmerski zespołu „Sholem” z Krakowa.

Zapraszamy na pierwszy weekend Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Pamiętajcie, że szczegóły oraz cały program Festiwalu znajdziecie na stronie www.festiwalkresow.pl

mat. promocyjny