Aktywna Podróż po Ziemi Lubaczowskiej

Trwają zapisy na Rodzinną Wycieczkę Rowerową.

Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec zaprasza do udziału projekcie: Aktywna Podróż po Ziemi Lubaczowskiej polegającym na Rodzinnych Wycieczkach Rowerowych na dwóch specjalnie przygotowanych trasach:

  • Trasa horyniecka – odbędzie się 26 września 2020r. Zbiórka na parkingu przy Szkole Podstawowej w Horyńcu – Zdroju, rejestracja uczestników zaczyna się o godzinie 9:00. Trasa wycieczki: Horyniec – Zdrój – Nowiny Horynieckie (Dzikowisko – kapliczka na wodzie) – Horyniec – Zdrój – Radruż. Wycieczka oparta jest na grze wiejskiej podczas której zapoznamy się z osobą Jana III Sobieskiego oraz historii jego polowań w regionie oraz bitwy podczas której pokonał Tatarów. Na uczestników czeka również wizyta w Agroturystyce Dzikowisko w Nowinach Horynieckich gdzie młodsi uczestnicy będą mogli zapoznać się z pracą na gospodarstwie, będą mogli wydoić kozę, a nawet zasmakować kozich serków. Przewidziane jest również zwiedzanie cerkwi w Radrużu z przewodnikiem. Całość zakończy się wspólnym ogniskiem, ciepłym posiłkiem a uczestnicy otrzymają pamiątki z rajdu! Długość trasy około 17 km.

  • Trasa lubaczowska – odbędzie się 27 września 2020r. Zbiórka parking na ulicy Juliusza Słowackiego w Lubaczowie (obok Delikatesów Centrum), rejestracja uczestników od godziny 11:30 następnie przejście i zwiedzanie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie, przejazd do Centrum Edukacyjno-Kulturowego Pastorówka w Podlesiu, zwiedzanie z przewodnikiem, następnie wizyta w Kresowej Osadzie gdzie najmłodsi uczestnicy będą uczestniczyć w warsztatach pieczenia pierników a starsi upieką chleb. Podczas wizyty w Sanktuarium, Podlesiu i Kresowej Osadzie uczestnicy będą musieli znaleźć skrzynki geaocaching w których ukryte będą skarby. Na koniec dla uczestników przewidziany jest poczęstunek. Długość trasy około 20 km.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE RODZICÓW Z DZIEĆMI !

Udział w wycieczkach jest darmowy i obejmuje udział we wszystkich atrakcjach/zabawach przygotowanych na trasie.

Obowiązują zgłoszenia, formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

Dane potrzebne są do wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla uczestników, sporządzenia listy uczestników.

Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką opiekuna, który musi być wskazany w mailu na adres: przystanekhoryniec@onet.pl

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – PO 50 OSÓB NA KAŻDĄ Z WYCIECZEK

Osoby pragnące uczestniczyć w obu wycieczkach proszone są o przesłanie dwóch zgłoszeń!

Uczestnictwo oznacza akceptację REGULAMINU:

Dodatkowe informacje udzielamy:
mailowo: przystanekhoryniec@onet.pl
przez Facebooka: https://www.facebook.com/przystanekhoryniec/
telefonicznie: 666 634 934

Organizator:

Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

mat. prasowy