Art Festiwal w Horyńcu-Zdroju i Lubyczy Królewskiej

Art Festiwal odbędzie się w dniach 8-16 sierpnia.
Spotkania z literaturą, muzyką i sztuką teatralną, rozmowy o książkach i wybitnych postaciach polskiej kultury, koncerty, spektakle i spacery przyrodnicze. A to wszystko i jeszcze o wiele więcej w ramach Art Festiwalu, który organizuje Horyniec Zdrój razem z Lubyczą Królewską.

Festiwal trwał będzie od 8 do 16 sierpnia. Program przygotowano z myślą o odbiorcach w każdym wieku. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w wielu miejscach w Horyńcu, podobnie w Lubyczy Królewskiej.

9 sierpnia o godz. 10 w Sali Konferencyjnej UM dzieci spotkają się z pisarzem Grzegorzem Kasdepke i aktorką Dominiką Ostałowską. Dzień później, także o godz. 10 w dużej świetlicy (POM) odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci z ilustratorką książek Elżbietą Wasiuczyńską inspirowane “Bajkami robotów” Stanisława Lema (zapisy – asialewko@interia.pl, dzieci 7-10 lat, decyduje kolejność zgłoszeń). Tego samego dnia, ale wieczorem, o godz. 20 na scenie letniej, w parku miejskim z koncertem muzyki filmowej wystąpi Baltic Neopolis Orchestra.

11 sierpnia, w dużej świetlicy (POM) zaplanowano warsztaty pisania dla dzieci z Jarosławem Górskim i Maciejem Orłosiem (obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń), natomiast o godz. 15, w sali konferencyjnej UM spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem „Jak w ostatnim tysiącleciu czciliśmy przywódców”. Rozmowę prowadzi Jarosław Górski.

12 sierpnia o godz. 15 można się będzie wybrać na spacer przyrodniczy z Urszulą Zajączkowską i dowiedzieć się „Czy rośliny czują” (obowiązują zapisy). Kolejnego dnia o godz. 17 w sali konferencyjnej UM rozpocznie się spotkanie pn. „Wygrasz jak przegrasz”. Z Joanną Szczepkowską rozmawiał będzie Michał Ogórek.

14 sierpnia, o godz. 14.00 na scenie letniej wystawiony zostanie spektakl lalkowy dla dzieci „Kto pokona smoka?”. Godzinę później, w sali konferencyjnej UM zaplanowano spotkanie z autorką biografii Kaliny Jędrusik – Urszulą Ryciak. Rozmowę prowadzą Jarosław Górski i Joanna Łuszczyńska-Lewko.

O godz. 21.00 na scenie letniej w parku miejskim będzie można posłuchać koncertu jazzowego, zagrają: Leszek Żądło (saksofon) oraz Joachim Mencl (piano).

W niedzielne popołudnie 15 sierpnia o godz. 17 w sali konferencyjnej UM o miłosnych sekretach Bolesława Prusa opowie autorka jego biografii, Monika Piątkowska. Natomiast o godz. 20 warto się wybrać do cerkwi św. Mikołaja w Siedliskach. Tam uczestniczyć w wieczorze poetycko-muzycznym „Norwid: do kraju tego” w wykonaniu Dariusza Kowalskiego (tekst) i Joachima Mencla (lira korbowa).

Zakończenie festiwalu zaplanowano 16 sierpnia o godz. 17  w sali konferencyjnej UM „Dzieci z Dworca Brześć” – spotkanie z reporterką Mariną Hulią i Madiną i Madiną Mazalievą  bohaterką filmu dokumentalnego “Wszyscy wszystko zjedli”.

 

10 sierpnia we wtorek w amfiteatrze w Parku Zdrojowym o godzinie 20:00 wystąpi dla nas sam Zbigniew Zamachowski ze swoim recitalem “Kobiety jak te kwiaty“.
W koncercie usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Osieckiej, Nohavicy, Bukartyka, Stinga, Przybory, Wasowskiego i wielu innych. Nie zabraknie przeboju „Kobiety jak te kwiaty”, znanego z plebiscytu radiowej Trójki, pochodzącego z przedstawienia „Zamach na MoCarta”. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista – Roman Hudaszek.
Występ Zbigniewa Zamachowskiego będzie częścią jego jubileuszu 40 lecia pracy artystycznej.
RAMÓWKA RECITALU ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO
– W MAŁYM MIASTECZKU – sł. i muz. Z. Zamachowski
– BO WE MNIE JEST SEKS – sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski
– PAPKIN – sł. i muz. J. Kleyff
– CREDO – sł. i muz. Z. Zamachowski
– PIOSENKA O ZIELIŃSKIEJ – sł. A. Osiecka, muz. A. Zieliński
– BAL U GRUBEGO JOSKA – sł. J. Krzewiński, L. Broszkiewicz /BAL NA GNOJNEJ/
– FRAGILE – sł. Z. Zamachowski, muz. Sting
– NA STACJI JERZEGO Z PODEBRAD – sł. i muz. J. Nohavica
– GDY ODWALĘ KITĘ – sł. i muz. J. Nohavica
– BARANEK – sł. i muz. S. Staszewski
– KOBIETY JAK TE KWIATY – sł. i muz. P. Bukartyk
– JUŻ CZAS NA SEN – sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski
– LUZ I ZAPAŁ – sł. i muz. P. Bukartyk
– TABU – PIES PROBOSZCZA – sł. T. Jachimek, muz. J. Nohavica
– ZA DZIEŃ MÓJ ŚLUB – sł. i muz. B. Okudżawa
– NAPRAWDĘ NIE DZIEJE SIĘ NIC – sł. M. Zabłocki, muz. G. Turnau.
zamachowski