Art Produkt 2020 gminy Krynice [wyniki]

5 października odbyła się Gala Konkursu na ART Produkt Gminy Krynice. Dopisała zarówno pogoda, jak i nasi niezawodni mieszkańcy. Konkurs już po raz czwarty ogłosiły Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Krynice i Gminny Ośrodek Kultury w celu wykreowania najlepszych produktów artystycznych związanych z dziedzictwem kulturowym terenu gminy Krynice i poszczególnych miejscowości. W tegorocznej edycji wzięło udział 9-ciu uczestników. Na konkurs wpłynęły zarówno prace rękodzielnicze, jak i smakowite produkty lokalne i wypieki:
Wazon dekoracyjny szydełkowy – autorka
– Maryla Burda
Chusta “Catalina” – Katarzyna Orłowska,
Anioły – Agnieszka Ryńko,
Miodne misie – Waldemar Matuszak,
Świece z wosku pszczelego – Anna Matuszak,
Obraz malowany na drewnie i figurka drewniana – Mariola Głuszko,
Miodówki z Polanówki – Krzysztof Cisek,
Oleje prozdrowotne do sałatek i surówek oraz projekt KGW Polany – “Jak to dawniej się żyło” Lokalne Muzeum.
Jury w składzie: Agnieszka Mazurek (Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Krynice) – przewodnicząca komisji, Paweł Podoba (Archipelag Roztocze) – z-ca przewodniczącej, Igor Banaszewicz (Zaziółek) – sekretarz oraz Agnieszka Bartosz (Urząd Gminy Krynice)- członkini miało niełatwe zadanie wyłonienia laureatów. Po długotrwałych obradach jury wyłoniło zwycięzców. Tytuł laureata i nagrody finansowe w wysokości 250 zł otrzymali: Anna Matuszak za “Świece z wosku pszczelego”, rękodzieło Katarzyny Orłowskiej – pod wdzięczną nazwą Chusta “Catalina” oraz “Oleje prozdrowotne do sałatek i surówek” Teresy Sachajko z Polan. Wyróżnienia i kwotę 50 zł otrzymali: Mariola Głuszko, Maryla Burda, Agnieszka Ryńko, Waldemar Matuszak, Krzysztof Cisek oraz Kolo Gospodyń Wiejskich w Polanach.
Serdecznie wszystkim laureatom, wyróżnionym i uczestnikom gratulujemy !
Nagrody ufundowali: Lokalna Grupa Działania Roztocze Tomaszowskie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach.
Jednocześnie zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji na Art produkt Gminy Krynice, bo wiemy,że w naszej gminie kryje się jeszcze wiele talentów.
mat. GOK Krynice