Będą pomosty spacerowe nad zalewem w Krynicach

Zwiększy się komfort wypoczynku nad zalewem w Krynicach.

W ciągu dwóch miesięcy zostanie zamontowanych pięć pomostów pływających, a większość pieniędzy na ten cel samorząd otrzyma z Unii Europejskiej.

– Na razie mieszkańcy i ich goście mają w tym miejscu do dyspozycji m.in. altanę oraz miejsca na grilla, ognisko i dla wędkarzy. Tę strefę rekreacji chcemy rozbudować, by zalew był jeszcze lepiej przygotowany do obsługi, wypoczywających nad wodą mieszkańców i turystów – zapowiada w rozmowie z IAS wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch.
Dzięki wsparciu Unii Europejskiej na miejscowym zbiorniku wodnym pojawią się dwa pomosty rekreacyjne, tak zwane spacerowe i trzy pomosty do cumowania drobnego sprzętu pływającego. Oprócz tego zostanie przy nich zamontowany licznik gości i system monitoringu.
Firma, która ma się zająć realizacją tej inwestycji jest już wybrana, a umowa w tej sprawie ma być podpisana w tym tygodniu.
Wszystko będzie kosztować prawie 197 tysięcy złotych, z czego ponad 80 procent kosztów netto będzie stanowić dotacją, którą Gmina Krynice pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Termin realizacji wszystkich robót jest wyznaczony na 20 października tego roku.
mat. UG w Krynicach

fot. Ireneusz Wilczyński