Bohaterowie z szuflady. Krynickie archiwum rodzinne on-line

Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura w sieci” i rozpoczyna nabór do projektu “Bohaterowie z szuflady. Krynickie archiwum rodzinne on-line”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się swoimi historiami rodzinnymi zatrzymanymi w starych fotografiach. Dzięki Wam nie będą one drzemały w przysłowiowych szufladach i stworzą podstawy do archiwum rodzin gminy Krynice, które będzie dostępne on-line. Szczegóły na plakacie poniżej.
Do tego przedsięwzięcia już zaangażowali się instruktorzy – pasjonaci, którzy będą prowadzić warsztaty służące pomocą przy powstaniu wirtualnej wystawy z zebranych fotografii i historii z nimi związanych. Wspierają nas fachowcy – doświadczeni archiwiści z Archiwum Państwowego w Zamościu, którzy przekażą niezbędną wiedzę dotyczącą tworzenia domowych albumów rodzinnych. Swoim warsztatem dziennikarskim podzieli się redaktor naczelny Kroniki Tygodnia – Robert Horbaczewski. Kulisy dawnej fotografii i niezwykłe historie związane z tworzeniem Muzeum Dawnej Fotografii w Zamościu odsłoni Adam Gąsianowski właściciel muzeum-galerii. Obydwaj panowie są autorami niezwykłego albumu: “Czar starej fotografii. Z albumu rodzin Zamojszczyzny”. Warsztaty graficzne dotyczące obróbki zdjęć i ich prezentacji w sieci będzie prowadził Jan Molas, doświadczony zamojski grafik, który stworzy także wirtualną wystawę i katalog.
Informacji szczegółowych udzielamy zainteresowanym mailowo gok_krynice@poczta.onet.pl i telefonicznie 84 6630107 lub 698 783 845.
Serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie – zyskacie Państwo ciekawe doświadczenie, bezcenną wiedzę i będziecie posiadaczami pięknej rodzinnej pamiątki w profesjonalnym wydaniu, a przede wszystkim będziecie twórcami pierwszej wirtualnej fotograficznej historii rodzin krynickiej gminy.

mat. GOK Krynice