Cieszanów Rock Festiwal 2019 [FOTO]

Za nami 10. jubileuszowa edycja Cieszanów Rock Festiwalu. Publiczność dopisała, a na terenie udało się stworzyć atmosferę wielkiego festiwalowego święta.

– Przez 3 dni festiwalu przewinęło się ok.9 tys. festiwalowiczów, więc frekwencyjnie zbliżyliśmy się do jubileuszowej 10-tki – mówi Artur Tylmanowski, dyrektor artystyczny festiwalu. – Wciąż mamy telefony z gratulacjami i setki pozytywnych komentarzy od uczestników. Mamy więc wrażenie, że stanęliśmy na wysokości zadania – dodaje.

Na dwóch scenach, w miasteczku City NGO oraz w miejscowej Cerkwi wystąpiło ok. 40 zespołów. Festiwal obfitował również w wydarzenia towarzyszące tj. spektakularne pokazy motocyklowych kaskaderów w trefie Monster, pokazy fireshow, spotkania z artystami w Strefie Fan czy rozmowy z cyklu „Otwarte Głowy”. Gościem specjalnym jubileuszowej edycji CRF był Jurek Owsiak, który na scenie wręczył zespołowi Dubioza Kolektiv „Złotego Bączka”. Festiwal odbywał się w dniach 15-17 sierpnia w Cieszanowie na Podkarpaciu. Jednocześnie zostały ogłoszone pierwsze zespoły przyszłorocznej edycji CRF 2020 czyli zwycięzcy festiwalowego Przeglądu Zespołów The Freuders i Arek Jakubik Solo.

mat. ciesznowrockfestiwal.pl

Lokalna Organizacja Turystyczna “Roztocze” od lat jest partnerem Festiwalu.

W tym roku na ręce Magdaleny Tereszczuk – prezesa LOT Roztocze, burmistrz Cieszanowa – Zdzisław Zadworny przekazał okolicznościowy grawerton w ramach podziękowań za wkład włożony w promocję Festiwalu.