Członkowie LOT Roztocze ze Srebrnym Gryfem

Gospodarstwo Rybne w Bełżcu prowadzone przez rodzinę Kuśmierczaków oraz firma Tom Net otrzymały prestiżową nagrodę “Srebrny Gryf”.

Gospodarstwo prowadzone jest już ponad pół wieku i ciągle się rozwija. Anna Kuśmierczak-Kuceł prowadzi w Bełżcu karczmę rybną o nazwie “Karpiówka” (która jest wpisana od 2016 roku na listę członków Lokalnej Organizacji Turystycznej “Roztocze”. Karpiówka specjalizuje się w daniach z ryb. Restauracyjnym hitem są pierogi z karpiem oraz żurek na wędzonym sumie.

Gryf powędrował również do firmy Tom Net – rodzinnego biznesu państwa Koprów. Państwo Koprowie prowadzą także działalność około turystyczną, a mianowicie spływy kajakowe po Tanwi (członek LOT Roztocze od roku 2016).

Nagrodę Srebrny Gryf wręcza Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim od 2004 roku.

Srebrnego Gryfa otrzymują firmy i organizacje oraz osoby, które swoją przedsiębiorczością i kreatywnością wpływają na rozwój gospodarczy powiatu tomaszowskiego. Kandydaci do wyróżnienia wyłaniani są przez kapitułę, w skład której wchodzą: Teresa Chrastina – przewodnicząca rady powiatu, Jan Kowalczyk – starosta tomaszowski, Józef Marynicz – dyrektor wydziału integracji europejskiej, rozwoju gospodarczego i promocji starostwa powiatowego, dwóch pracowników starostwa, dwóch przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz laureaci poprzedniej edycji wyróżnienia.

Gratulujemy sukcesu.

fot. MMT