DŁUGI WEEKEND ROWEROWY W GMINIE LUBACZÓW

Najbliższy weekend (11-14 czerwca 2020 roku) to idealna okazja, by odetchnąć od codzienności i odpocząć na łonie natury. Gmina Lubaczów zaprasza rowerzystów w swe gościnne progi.

Na czterech malowniczych trasach turystycznych gminy Lubaczów nie brakuje starych cmentarzy i cerkwisk, przydrożnych krzyży i kapliczek, uroczych małych wsi, pomników przyrody oraz parków. Z dala od zgiełku każdy może wziąć drugi oddech i zakochać się w tych wyjątkowych miejscach.

Miłośników rowerowych podróży po gminie Lubaczów zachęcamy do zatrzymania się w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, która w najbliższy długi weekend działa codziennie. Bezpiecznie skosztowaćtam można regionalnych produktów, zasmakować w kuchni dawnych Kresów(menu), poznać tajemnice lokalnej historii, rzemiosła i kultury. Do swego wnętrza, pełnego wspomnień i  pamiątek po kolonizacji józefińskiej zaprasza także Pastorówka w Podlesiu, a pięknem i spokojem kusi Aleja Lipowa w Hucie Kryształowej. Stamtąd rowerzyści mogą ruszyć w dalszą drogę szlakiem Green Velo przez Radruż, gdzie znajduje się wpisana na listę zabytków UNESCO cerkiew św. Paraskewy, wprost do Horyńca-Zdroju, którego walory uzdrowiskowe są znane w całej Polsce. Wszystkie te miejsca to obowiązkowe punkty zwiedzania dla każdego turysty goszczącego w podkarpackiej części Roztocza.

Zapraszamy do zapoznania się z folderem Trasy Turystyczne Gminy Lubaczów 4KOLORY w wersji elektronicznej pod linkiem https://www.gminalubaczow.pl/wp-content/uploads/2019/07/trasyturystycznelubaczow.pdf. W formie papierowej jest on dostępny dla turystów w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej iw Pastorówce w Podlesiu.

Przydatne linki: www.gminalubaczow.pl, www.kresowaosada.pl, www.ziemialubaczowska.com

 

Pastorówka w Podlesiu

mat. prasowy