Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

350. rocznica bitwy pod Narolem

19 sierpnia, 2022 - 21 sierpnia, 2022

II edycja rekonstrukcji historycznej bitwy pod Narolem w 350 rocznicę zwycięstwa Lwa Rzeczypospolitej – hetmana Jana Sobieskiego nad czambułami tatarskimi.
18 Septembris złączył jegomość pan marszałek pod Telatynem wojsko z Ukrainy z jegomością panem Podlaskim zeszłe , z tem co przy jegomości; i z woli jego królewskiej mości naprzód pod Rubieszowem, potym 29 Septembris pod Krasnostawem obozem stanał;
– tam językowie, z podjazdów przywodzeni, twierdzili, że kilkadziesiąt tysięcy ordy miało wkrótce podpaść pod obóz , szukając wojska, gdzie się obraca.
4 Octobris napadła orda na chorągiew stojącą na pasie w Krynicy pod Zamościem, i goniąc ją aż pod obóz trwogę uczyniła ; dlatego zaraz jegomość pan marszałek zpod Krasnostawu obóz na bezpieczniejsze miejsce pod Krupę ruszył , żeby go na niesposobnem miejscu potencya nieprzyjacielska nie zastała. Sam jednak tej nocy pod Krasnostawem kommunikiem został.

Co było dalej dowiecie się kochani przyjaciele i zobaczycie, gdy przybędziecie na rekonstrukcję wydarzeń sprzed 350 lat.

Szczegóły

Początek:
19 sierpnia, 2022
Koniec:
21 sierpnia, 2022