Festiwal Dziedzictwa Kresów [26 lipca-5 sierpnia]

26 lipca rozpoczął się Festiwal Dziedzictwa Kresów – jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce, które potrwa do 5 sierpnia.

Festiwal odwołuje się do bogatego dziedzictwa Kresów Południowo-Wschodnich, które w wyniku przemian historycznych stały się tyglem narodów, kultur i obyczajów tworząc niepowtarzalny klimat i atmosferę tych ziem. Dzięki temu Festiwal urzeka swoich uczestników magią barw, dźwięków i smaków sprawiając, że każdego roku odwiedza go coraz więcej osób (w 2017 r. podczas Finału było około 15 tys. osób).
Warto zapoznać się z programem i zarezerwować sobie wystarczająco dużo wolnego czasu, zaplanowano wiele ciekawych, interesujących i niepowtarzalnych wydarzeń, których nie można przegapić.
W ramach Festiwalu odbędzie się wiele ciekawych, wartościowych i niepowtarzalnych wydarzeń: Koncert Kameralny Artystów Opery Królewskiej w wyjątkowej atmosferze cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, spotkanie z poezją Herberta z udziałem Tomasza Brzozowskiego, Jana Peszka i Michała Rusinka, Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kresowych, msza św. Kresowa w Konkatedrze pw. Bł Jakuba Strzemię w Lubaczowie, Lubaczów – lata dwudzieste, lata trzydzieste oraz Oratorium Wołyńskie „Kres Kresów” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego.
Ponadto w programie Festiwalu nie brakuje wystaw, warsztatów zabawkarskich, garncarskich, kulinarnych i licznych koncertów.
5 sierpnia, ostatni dzień Festiwalu również będzie obfitował w szereg ciekawych atrakcji: konkursy kulinarne w tym „ Kresowe Jadło”, „ Najlepsza potrawa na bazie miodu”, Rodzinne Smaki Podkarpacia, I Święto Podkarpackiego Proziaka. Gwiazdą kulinarną tegorocznego Festiwalu będzie Tomasz Jakubiak, natomiast muzyczną Krzysztof Cugowski z Zespołem.
Organizatorami wydarzenia są: Gmina Lubaczów wraz z Samorządem Województwa Podkarpackiego.
Szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu dostępne są na stronie: https://festiwalkresow.pl

mat. prasowy

PROGRAM:

Program 2018

Wolne noclegi:

Gospodarstwo Agroturystyczne Polanka

Dzikowisko- Agroturystyka i Konie na Roztoczu Wschodnim

Hotel Restauracja Pałacowa

Kompleks Wędrowiec

Chutor Gorajec