Festiwal Piosenki Optymistycznej w Podhorcach

Za nami trzecia edycja konkursu wokalnego skierowanego do uczniów szkół z terenu gminy Tomaszów Lubelski.25 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Podhorcach odbył się “Festiwal Piosenki Optymistycznej“.
Jury w składzie: Małgorzata Krawczyk, Roman Malinowski, Stanisław Ważny, nagrodziło 6 występujących i przyznało 2 wyróżnienia.
W kategorii klas I-III szkół podstawowych najlepsza okazała się być Amelia Puchalska (NSP w Justynówce), drugie i trzecie miejsce przypadły Emilii Piechnik i Gabrieli Bałki (NSP w Rogóźnie). W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce zdobyła Milena Czapla (SP w Typinie), II miejsce – Kamil Bednarz (ZSP w Podhorcach) i III miejsce – Oliwia Nowak (ZSP w Majdanie Górnym). W tej kategorii przyznano także wyróżnienia dla Martyny Gardyjas (SP w Typinie) i Kingi Kozyry (ZSP w Majdanie Górnym).
Zdobywczynie pierwszych miejsc wezmą udział 4 czerwca w VI Małym Festiwalu Piosenki Dziecięcej o “Józefowskiego Słowika“.
Każdy z występujących otrzymał nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk wójt gminy Tomaszów Lubelski – Marzeny Czubaj-Gancarz. Pomysłodawcą Festiwalu jest instruktor GOK – Stanisław Ważny.
mat. GOK Podhorce