Gminne Święto Sportu w Krynicach

Około 100 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie konkurencji drużynowych i indywidualnych, rozgrywanych podczas Gminnego Święta Sportu w Krynicach. Największym powodzeniem podczas tegorocznych zawodów, które odbyły się w niedzielę 21 maja, cieszyły się rozgrywki piłkarskie.

Turniej juniorów wygrały “Grubaski” z Majdanu Krynickiego, drugie miejsce zajęła drużyna FC Kozaki, a trzecie – “Dominatorzy”. Królem strzelców w tej kategorii został Sylwester Matuszak z zespołu “Grubaski” Majdan Krynicki.

W zawodach dziewcząt drużyna “XXL Krynice” okazała się lepsza od zespołu “Julka i Spółka”.
Natomiast w rywalizacji seniorów zwyciężyła Huta Dzierążyńska, przed “Sambą” Zwiartów, “Dzidą” Majdanek-Majdan Krynicki i Polanówką. Najskuteczniejszym strzelcem został reprezentujący “Dzidę” Radosław Matuszak.

Zawody w przeciąganiu liny w kategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych wygrała ekipa w składzie: Zuzanna Kołodziej, Magda Kukiełka, Dawid Kurzyński, Kamil Sagan i Dominik Stryczek, a w starszej grupie – Paweł Choma, Bartłomiej Sachajko, Marcin Rarot, Paweł Bondyra i Jakub Jamroż.

Wśród najmłodszych sportowców z klas I – III w konkurencjach indywidualnych zwyciężali: Nikola Molenda i Jakub Hawryluk w biegach w workach, Zuzanna Kołodziej i Dawid Kurzyński w rzutach lotka do tarczy oraz Zuzanna Kołodziej i Kamil Sagan w skoku w dal z miejsca.
W kategorii uczniów starszych klas podstawówek triumfowali: Katarzyna Mużacz w biegach w workach, Julia Rarot i Marcin Rarot w rzutach lotką do tarczy, Emilia Buczak i Bartłomiej Sachajko w skoku w dal z miejsca oraz Katarzyna Mużacz a także Michał Krupa i Kacper Cybulski w biegach przełajowych. Ponadto zawody gimnazjalistów w rzutach lotką do tarczy wygrał Dawid Beńko, a w tej samej konkurencji wśród dorosłych najlepsi byli – Ewelina Tokarska i Rafał Małek.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji odebrali m.in. z rąk wójta gminy Krynice Janusza Bałabucha puchary, zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali medale, a drużyny występujące w dyscyplinach zespołowych także sprzęt sportowy. Zaplanowany w ramach tegorocznego święta turniej siatkówki nie odbył się ze względu na bardzo silny wiatr i deszcz. Zmaganiom sportowym towarzyszył piknik rodzinny, a głównym organizatorem “aktywnej niedzieli” był Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach.

mat. UG w Krynicach/fot. GOK Krynice