Gospodarstwo Agroturystyczne Polanka

Gospodarstwo Agroturystyczne Polanka, Polanka Horyniecka 28, Podkarpacie, telefon: 16 628 07 97,
kom. 503 69 88 22, www.polankakonie.pl, e-mail: sebastian@polankakonie.pl

Gospodarstwo Agroturystyczne Polanka
adres: Polanka Horyniecka 28
miejscowość: 37-620 Horyniec-Zdrój, województwo podkarpackie
telefon: 16 628 07 97
telefon kom.: 503 69 88 22
Strona www: www.polankakonie.pl
e-mail: sebastian@polankakonie.pl

Ilość pokoi: 5
Ilość miejsc noclegowych: 15

O obiekcie
W samym sercu Roztocza, z dala od wielkich miast, wśród zachwycających swym krajobrazem, ciszą i spokojem lasów i łąk znajduje się wyjątkowe miejsce: Stadnina Koni Polanka. Ta niezwykła posiadłość agroturystyczna wydaje się być prawdziwym rajem dla ludzi szukających wypoczynku w harmonii z przyrodą, z dala od zgiełku cywilizacji, ceniących krystaliczną czystość wody i powietrza, malowniczość krajobrazu oraz bogactwo przyrody i kultury kresów.

Jest tu miejsce dla dorosłych, dzieci, oraz ich czworonogów. Nasza tradycyjna kuchnia domowa, oparta na ekologicznych produktach z własnego ogródka, zadowoliła dotychczas najbardziej wybredne podniebienia, również wegetariańskie. Dom gościnny posiada 15 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami, a także pokój kominkowy i jadalnię. Do dyspozycji wszystkich jest też trawiaste boisko do siatkówki.

Atrakcje dla gości
Polanka to jednak przede wszystkim stadnina koni prowadząca dla swoich dużych i małych gości zajęcia na koniach. Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy zapewniają pełny komfort nauki i doskonalenia jazdy konnej. W stajniach znajdziesz przede wszystkim konie rasy Małopolskiej i Szlachetną Półkrew. Jazdę konną pod opieką instruktora proponujemy zarówno początkującym: lonża, maneż, spacery po lesie, jak i zaawansowanym: maneż, jazdy w terenie oraz kilkudniowe rajdy po Roztoczu.

Polanka jest wspaniałą bazą wypadową dla gości lubiących turystykę pieszą, rowerową, narciarską lub samochodową. Urzekające tereny na spacery bliskie i dalekie kryją liczne bunkry z tzw. “Linii Mołotowa”, zagubione w środku lasu cmentarze ukraińskie, cerkwie, źródła rzek i strumieni, małe wioski wtopione w naturalny krajobraz. Bliskość uzdrowiska Horyniec Zdrój umożliwi chętnym korzystanie z usług rehabilitacyjnych i dobrodziejstwa wód mineralnych. Lasy obfitują w jagody, maliny i grzyby a tutejsze pasieki słyną ze wspaniałych miodów.

Dla naszych gości organizujemy na Polance malarskie i fotograficzne plenery artystyczne, wycieczki piesze i rowerowe, ogniska a zimą wycieczki na nartach biegowych. Również niewielka odległość od wschodniej granicy zachęca do wycieczek na przykład do Lwowa.

POLANKA ZAPRASZA PAŃSTWA O KAŻDEJ PORZE ROKU NA KONIE, PLENERY, SPACERY, GRZYBOBRANIE I NARTY A TAKŻE NA NIEZAPOMNIANĄ TRADYCYJNĄ KRESOWĄ WIGILIĘ, WSPANIAŁEGO SYLWESTRA I SZALONY KARNAWAŁ, ALBO PO PROSTU NA SPOKOJNE WIECZORY PRZY OGNIU TRZASKAJĄCYM W KOMINKU…

Aktualny cennik dostępny u kwaterodawcy.

Jazda konna.
Z oferty jazdy konnej mogą korzystać osoby do 90 kg.

Lokalizacja GPS
Współrzędne GPS

N: 50° 15′ 31.914″
E: 23° 21′ 49.0602″

 

 

 

 

 

Cechy ogólne
Łazienka w pokoju / Aneks kuchenny / Dostęp do Internetu / Grill / kominek murowany / Miejsce na ognisko /Plac zabaw dla dzieci / Ogrodzony parking / Ogród / Akceptacja zwierząt

 

3054