I Spotkanie Poetów i Malarzy z cyklu „Chwilo Trwaj”

W pod-krynickiej Dzierążni odbyła się inauguracja spotkań poetów i malarzy z cyklu „Chwilo Trwaj”.

Historia spotkań zaczęła się w ubiegłym roku w letnim domku Zuzanny i Norberta Samulaków, pomysłodawców i jednocześnie bardzo zaangażowanych organizatorów. Państwo Samulakowie na stałe mieszkają w Kielcach, w Dzierążni (gmina Krynice) spędzają lato i początek jesieni.
Początkowo kameralne grono miłośników pióra i pędzla, postanowiło prezentować swoje pasje w plenerze. Dzięki temu skromne spotkania urosły do rangi wydarzeń.
18 czerwca 2017 roku „amfiteatr” przy świetlicy w Dzierążni, po raz pierwszy w tym sezonie, gościł miłośników sztuki. Niedzielne popołudnie wypełniła prezentacja tomiku poezji Heleny Machlarz z Majdanu Sielec pt. „Ogląd mojego świata”. Własne wiersze recytowali Zuzanna i Norbert Samulakowie, Helena Kowaluk z Kielc, Helena Machlarz, Mieczysław Zieńczuk, Maria Śnieć, Irena Kucharska, Franciszka Ogonowska, Stanisława Różaniecka z gmin – Tyszowce, Łaszczów, Krynice. Wystawa obrazów Zuzanny Samulak i „Kwiaty mojego ogrodu” Stanisławy Różanieckiej, występ zespołu „Tamburino” z Tomaszowa Lubelskiego, piękna pogoda uzupełniły artystyczne akcenty niedzieli w Dzierążni.
Organizatorzy: Zuzanna i Norbert Samulakowie, Samorząd Gminy Krynice, Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Sołectwo z Dzierążni.
mat. GOK Krynice