Ich roztoczańskie drzewo

A każde drzewo to okruch wieczności – te słowa Wiesława Myśliwskiego doskonale wpisują się w przesłanie fotografii konkursowych II Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego “Moje roztoczańskie drzewo”. Uwieczniają bowiem one drzewa i miejsca, które z czasem znikają z krajobrazu, a z którym tworzą niezwykłą harmonię.
Po raz drugi konkurs organizował Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach we współpracy z Nadleśnictwem Tomaszów.
W niedzielę , 5 lipca b.r., z ogromną przyjemnością gościliśmy finalistów owego konkursu na ogłoszeniu wyników połączonego z wernisażem w plenerze.
Cieszymy się, że temat drzew jest bliski i nasz konkurs zyskuje nowych uczestników, którzy dzielą się swoim spojrzeniem na drzewa.W tym roku nadesłano 81 zdjęć, z których do wystawy zostało zakwalifikowanych 35.
Tegoroczna edycja zaowocowała wieloma pięknymi obrazami drzew i wysokim poziomem wykonania fotografii.

Ogromne gratulacje i fanfary dla zwycięzców i wyróżnionych!

I miejsce i złoty medal Fotoklubu RP otrzymał pan Krystian Kłysewicz z Horyńca -Zdroju
II miejsce i srebrny medal Fotoklubu RP powędrował do pana Witolda Nowakowskiego z Lublina
III miejsce i brązowy medal Fotoklubu RP otrzymała pani Ewa Gronowska z Łukowej/Warszawy

Wyróżnieniami zostali nagrodzeni:

Pani Alicja Mróz z Horyńca -Zdroju
Pani Alicja Sulima z Chełma
Pan Wiesław Jabłoński z Zamościa
Pan Krzysztof Miśko z Lublina
Pan Paweł Ferenc z Nowego Sącza
oraz w kategorii juniorów
Julia Gałka z Dąbrowy

Nie byłoby tego przedsięwzięcia bez wsparcia wielu życzliwych osób i instytucji.
Dziękujemy serdecznie Fotoklubowi RP za objęcie zaszczytnym patronatem i przyznanie medali naszym laureatom “Za fotograficzną twórczość”.
Szczególne podziękowania należą się panu Mirosławowi Chmielowi, AFRP, członek zarządu Fotoklubu RP, ZGF za sympatię dla naszego konkursu oraz szacownemu jury- panu Stanisławowi Orłowskiemu (ZPAF, ZTF), nestorowi zamojskiej fotografii, panu Henrykowi Szkutnikowi (ZPAP, ZGF) oraz panu Karolowi Jańczukowi (Nadleśnictwo Tomaszów)
Niskie ukłony dla Nadleśnictwa Tomaszów – fundatora nagrody głównej – weekendowego pobytu dla 2 osób w leśniczówce Pańków oraz nagród rzeczowych.

Dziękujemy także naszym sponsorom – Lokalnej Grupie Działania Roztocze Tomaszowskie za wkład finansowy w ufundowanie nagród rzeczowych i promocję inicjatywy.

Miło nam także,że wspiera nas także z całą mocą Wójt Gminy Krynice – pan Jacek Wiśniewski, patron honorowy konkursu.

Szczególne podziękowania dla naszym miłych mediów TVP Lublin i Radia Lublin – czyli pana Bogdana Jędruszko i pani Aleksandry Flis.

Ciepłe słowa podziękowań dla pani Katarzyny Sachajko za pomoc przy organizacji wystawy i promocję konkursu.

Za pomoc techniczną i obsługę gości dziękujemy serdecznie pracownikom UG Krynice – panu Piotrowi, panu Markowi i panu Zbyszkowi oraz naszym dobrym duszkom:Reni i Wiktorii oraz pani Anecie Stanisławek za relację fotograficzną z wernisażu.

Mamy nadzieję, że ta niezwykła fotograficzna wystawa pokonkursowa roztoczańskiego i około roztoczańskiego krajobrazu z głównym bohaterami – drzewami, przyczyni się do promowania Roztocza oraz doceniania wartości jakie płyną od największych przedstawicieli świata roślin.
Być może stanie się przyczynkiem do świadomych nasadzeń śródpolnych, które niestety zanikają i wzorem gen. Dezyderego Chłapowskiego, pioniera świadomego rolnictwa XIX wiecznego będziemy sadzić na miedzach drzewa rodzime – graby, buki, lipy, jesiony czy grusze…

Tymczasem zapraszamy do oglądania wystawy jest dostępna dla zwiedzających w przestrzeni przed budynkiem Urzędu Gminy w Krynicach do 5 sierpnia (o ile pozwolą na to warunki pogodowe).
A fotografujących zapraszamy do wakacji z aparatem.

Fotografie relacji z wystawy: Katarzyna Sachajko, Wiktoria Stopa i Aneta Stanisławek.

mat. GOK Krynice