Krynice pięknieją za sprawą wolontariuszy

Przystanek w Krynicach oraz stoły betonowe na placu targowym zmieniły wygląd. To efekt pracy gminnych wolontariuszy.
Widoczne efekty prac to zasługa zespołu wolontariuszy: pani plastyk – Edyty Gałan oraz młodych artystów: Wiktorii Stopy, Julii Lenard, Natalii Lenard, Izabelii Bełż, Julii Sachajko , Aleksandry Rarot,Magdaleny Semczuk i Mateusza Lenarda.

Osobami wspierającymi były – Aneta Stanisławek i Amanda Kowalska.

Dlaczego wolontariusze wykorzystali w grafice wzór serwetki koronkowej i motyle?

– Po naszym objeździe po gminie i spotkaniach z lokalnymi artystami doszliśmy do wniosku, że wiele pięknych rzeczy jest tworzonych w zaciszach naszych domów. W każdym zaś niemal, nieraz ukryte w szufladach znajdują się dziergane na szydełku lub robione na drutach – serwetki, o przeróżnych fantazyjnych wzorach i barwach. Tradycja dziergania nieraz kultywowana jest przez następne pokolenia i stanowi swoistą lokalną tradycję, dlatego postanowiliśmy pokazać serwetki w widocznym miejscu, by odkryć pasje kobiet naszej gminy. Motyle mają symbolizować młodość i wartość uchwycenia piękna i radości z chwili, natomiast ryby w sposób oczywisty, łączą się ze znanym nie tylko wędkarzom, zalewem krynickim dominującym w krajobrazie Krynic. Malując i ozdabiając serwetkami betonowe stoły mamy nadzieję, że dodaliśmy uroku temu zakątkowi… Być może będzie on przyczynkiem do utworzenia w tym miejscu, jak sugeruje młodzież miejsca spotkań pokoleń- wystarczy tylko ławeczka lub dwie…bo jak wiadomo ławeczki łączą ludzi – mówi Beata Gałan-Smól – koordynator projektu.

Zmiany zaszły w ramach projektu “Krynickie inspiracje”. “Krynickie inspiracje,” to cykl warsztatów mających zachęcić ludzi w różnym wieku do odkrywania tożsamości kulturowej, a także pobudzać ich kreatywność i rozwijać zdolności.

fot. Organizatorzy