Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

LAF to nietypowy festiwal kina w sercu Roztocza i największe wydarzenie kulturalne regionu. Odbywająca się już od dekady impreza na trwałe wpisała się w festiwalową mapę Polski, Europy i świata. Popularność festiwalu podkreślają licznie przybywający goście: filmowcy, dziennikarze, krytycy i pasjonaci filmu dokumentalnego oraz ludzie szukający odpoczynku w spokojnym miejscu. LAF rozpoczyna się w pierwszych dniach sierpnia.
W trakcie festiwalu sale gimnastyczne i hale sportowe zamieniają się w Zwierzyńcu w klimatyczne kina prezentujące wszystko to, co warte jest uwagi – ostatnie i nadchodzące premiery, cykle tematyczne, retrospekcje, nierzadko okraszone prelekcjami i dyskusjami. Zwyczajowo na filmowy program Akademii składa się kilkanaście różnych cykli filmowych Dobrym dodatkiem są też spektakle teatralne, koncerty i projekcje plenerowe.

Pomysłodawcą i Rektorem Letniej Akademii Filmowej jest Piotr Kotowski. Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Filmowe CinéEuropa, Filmoteka Narodowa, Sieć Kin Studyjnych, Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Zwierzyniecki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy Zwierzyniec.

Letnia Akademia Filmowa – strona festiwalu

Informacja Turystyczna
przy Zwierzynieckim Ośrodku Kultury i Rekreacji
ul. Słowackiego 2, tel. 84 687 26 60
e-mail: zokir@poczta.o2.pl