Lubelskie. Smakuj życie! – Konkurs fotograficzny

Ogłoszono IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszą fotografię z Regionu Lubelskiego. Przygotowano cenne nagrody!
Wybierz #KierunekLubelskie i utrwal wyjątkowe chwile.
Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W ośmiu dotychczasowych edycjach otrzymaliśmy ponad 550 zgłoszeń i blisko 3200 fotografii! Rekordowy jak dotychczas był rok ubiegły, zarówno pod względem ilości zgłoszeń – blisko 130, jak i nadesłanych fotografii – prawie 950!. Tak dużą ilość zdjęć nadesłali autorzy z większości województw.

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno profesjonaliści zajmujący się fotografią artystyczną, reportażową czy dokumentacyjną, jak i osoby fotografujące amatorsko. Warunek jest jeden – muszą to być zdjęcia wykonane w Lubelskiem i pokazujące obraz tego regionu a szczególnie miejsca atrakcyjne dla turystów zwiedzających i odkrywających jego smaki, zgodnie z hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Konkurs ma dwie kategorie:

– Fotografia artystyczna, pokazująca region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno
i unikatowość natury, ale też krajobrazu z bogactwem miejsc, obiektów, wydarzeń, ludzi. Liczymy tu zarówno na zdjęcia będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek po regionie.

– Fotografia reportażowa, przedstawiająca obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę. Mogą to być dynamiczne i  niepowtarzalne ujęcia z rowerowego szlaku Green Velo, kajakowego spływu Wieprzem czy Bugiem, nocnego zwiedzania nałęczowskich czy szczebrzeszyńskich wąwozów, a może innych i zaskakujących sytuacji, których uczestnikami byli autorzy fotografii.

Tegoroczna edycja wpisuje się w obecną kampanię promocyjną „Wybierz #KierunekLubelskie”. Zapraszamy do odwiedzenia naszego regionu i utrwalenia wyjątkowych chwil spędzonych na Lubelszczyźnie!

Tym razem uczestnicy konkursu mogą nadesłać do 5 zdjęć łącznie. Fotografie będzie oceniało profesjonalne jury, w którym – podobnie jak w ubiegłym roku – zasiądą:

Piotr Maciuk– członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga i wieloletni fotografik Muzeum Lubelskiego na Zamku;

Jacek Zaim – członek Fotoklubu RP oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP; Mikołaj Majda – fotografik prasowy
i reklamowy z Agencji Ivent Mikołaj Majda;

Monika Pilecka – kierownik Oddziału Public Relations w Departamencie Promocji, Sportu i Turystyki UMWL;

Grzegorz Jaworski – artysta grafik, pracownik  Oddziału Public Relations Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL.

Jury będzie miało do rozdysponowania o wiele cenniejsze nagrody niż w latach ubiegłych – karty zakupowe o nominałach 2000 zł za I miejsca, 1000 zł za II miejsca i 500 zł za III miejsca w obu kategoriach konkursowych. Autorzy wyróżnionych zdjęć otrzymają zestawy promocyjne „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Najciekawsze prace zaprezentujemy na pokonkursowej wystawie, opublikujemy w wydawnictwach promujących Region Lubelski. Zilustrują one także informacyjne i promocyjne strony i profile społecznościowe województwa. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znajdą się w katalogu, wydanym w formie kalendarza Regionu Lubelskiego na 2021 rok.

Fotografie należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście (obowiązuje ten sam adres):

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,
Departament Promocji, Sportu i  Turystyki,
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem na kopercie: „KONKURS FOTOGRAFICZNY”).

Na fotografie czekamy do 30 października br. Decyduje data stempla pocztowego lub potwierdzenia przyjęcia przesyłki w Kancelarii Ogólnej UMWL (na parterze). Regulamin oraz karta zgłoszeniowa są dostępne do pobrania tutaj.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się
na początku grudnia 2020 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Informacje w sprawie konkursu można uzyskać również pod numerami telefonów: 81 44 16 786 lub 81 44 16 578.

mat. UMWL