Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Dachnowie [3 lutego]

Dachnów Winter Cup już3 lutego.


W ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu na jednej z najlepszych piłkarskich nawierzchni w Podkarpaciu na stadionie w Dachnowie (gmina Cieszanów) w sobotę 3 lutego 2018 roku rozegrany zostanie międzynarodowy turniej piłkarski o puchar burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów DACHNÓW WINTER CUP. Udział w rozgrywkach wezmą trzy drużyny. Reprezentujący województwo Lubelskie Ruch Izbica, goście z Nowojaworska na Ukrainie i gospodarze drużyna gminy Cieszanów.
W świecie piłkarskim, szczególnie zimową porą dachnowskie boisko jest doskonale znane i bardzo popularne. Magnesem przyciągającym kluby z różnych stron Polski do Dachnowa jest sztuczna nawierzchnia posiadająca certyfikat FIFA umożliwiający na stadionie rozgrywanie meczów na szczeblu międzynarodowym. „Mamy infrastrukturę na najwyższym europejskim poziomie i cieszymy się, że tak chętnie korzystają z niej kluby piłkarskie z całej Polski” opowiada burmistrz MiG Cieszanów Zdzisław Zadworny.
Oprócz stadionu, przybywający tu piłkarze chwalą również pozostałą infrastrukturę, którą oferuje im gmina – hale sportową, lodowisko. Dzięki czemu organizowane są tu liczne sparingi i obozy szkoleniowe. Prezes Ruchu Izbica Paweł Zieliński opowiada, że z bazy w gminie Cieszanów ich drużyna korzysta już od 2014 . „Juniorzy podsumowywali w Chutorze Gorajec sezon w 2014, 2016 i 2017, w 2015 i 2016 organizowaliśmy wyjazdowe posiedzenie Zarządu Klubu wraz z władzami gminnymi, w 2017 mieliśmy obóz dla młodzieży w cieszanowskim kompleksie Wędrowiec. Również dla naszych seniorów organizowane były tu obozy przygotowawcze przed rozpoczęciem sezonu”. Prezes Zieliński dodaje – „Gminna baza sportowa, boiska, hala, lodowisko, zalew, jest perfekcyjna dla potrzeb takich klubów jak nasz, a wiemy co mówimy gdyż regularnie od lat organizujemy letnie obozy dla młodzieży i seniorów”.
Turniej w Dachnowie rozpocznie się o godz. 11.00 w sobotę 3 lutego i potrwa do godz. 15.00.
Wstęp na rozgrywki jest wolny. O godz 17.00 w Dachnowie sparing rozegra również drużyna Łady Biłgoraj.

mat. prasowy