Miodnik z Roztocza – pomysł na prezent

Nie macie pomysłu na prezent z Roztocza? Polecamy “miodnik”- nietuzinkowe naczynie, dostępne tylko w Lokalnej Organizacji Turystycznej “Roztocze” w Tomaszowie Lubelskim.

OSTATNIE SZTUKI!

Kształtem przypominający zabawkę, ludowego konika wyciętego z drewna, może być słodkim wspomnieniem z dzieciństwa i regionalnym lub firmowym prezentem. Naczynie do podawania miodu z dwoma wylewkami ułatwiającymi wylewanie i dozowanie wielu gatunków miodów o różnej gęstości, może służyć również do podawania lekkich, zimnych sosów, mleka i śmietany. Pochyłe wymodelowanie dna sprawia, że resztki miodu spływają w miejsce gdzie otwór jest większy i pozwala wygodnie używać łyżeczki. Zamknięcie części otworu miodnika płaską powierzchnią tworzy wygodne siodełko z odpływem na resztki miodu spływające z odkładanej łyżeczki. Ergonomiczny kształt pozwala na chwytanie z obu stron w zależności od wybranego wylewu. Dzięki zastosowaniu kilku kolorów szkliwa, pozwala na tworzenie wielu kompozycji kolorystycznych na stole i jest szybko odnajdywane wśród innych przedmiotów. Użycie do produkcji miodnika wysokiej jakości mas porcelitowych i wypalanie w temperaturze powyżej 1200 stopni C, pozwala na bezpieczne mycie w zmywarce, a w przypadku pozostawienia miodu w naczyniu aż do jego skrystalizowania, umieszczenie miodnika w gorącej wodzie, dla uzyskania odpowiedniej płynności.

Roztocze, kraina urozmaiconego krajobrazu bogatego w liczne lasy, łąki i pola uprawne od wieków była miejscem produkcji znakomitych miodów. Dzięki czystej, wolnej od zanieczyszczeń przemysłowych przyrodzie roztoczańskie pszczoły zapewniają najlepszy jakościowo miód zdobywający serca każdego kto go spróbuje. Najpopularniejszymi odmianami roztoczańskich miodów są: rzepakowy, gryczany, wielokwiatowy, fasolowy, lipowy i spadziowy. Wszystkie z nich mają wspaniały, niepowtarzalny smak, zapach i barwę oraz zbawienny wpływ na zdrowie.

Miodnik z Roztocza

Jest to naczynie do miodu, pojemnik łączący oryginalny design i kreatywność z inspiracją ludowymi motywami zdobniczymi. Miodnik jest autorskim projektem pochodzącego z Roztocza Bogdana Kosaka, uznanego w kraju i w świecie projektanta ceramiki i porcelany. Wzór wycinanki zdobiącej miodnik przypomina pszczoły lecące do kwiatów by zbierać nektar i pyłek. Jest to fragment wycinanki pasowej, która pochodzi z książki Józefa Grabowskiego “Wycinanka ludowa” z 1955 roku.

Miodnik został wyprodukowany w limitowanej serii 100 sztuk przez firmę ceramiczną Kera z Wilkowic k. Bielska-Białej. W ofercie jest 9 wzorów.

MIODNIK z Roztocza, Bogdan Kosak, porcelitowy, stołowy pojemnik na miód. Pojemność 0,25 l.