Ośrodek Hippiczno-Rekreacyjny Bretania

Ośrodek Hippiczno-Rekreacyjny Bretania to wyjątkowe miejsce usytuowane w miejscowości Nowa Wieś k. Krasnobrodu. Położony pośród malowniczych pejzaży Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego zapewnia kojący wypoczynek dla osób w każdym wieku.
Osoby preferujące aktywne formy spędzania czasu mogą wybrać się na wycieczki piesze, rowerowe, konne lub przejażdżki bryczką. Ci, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku mogą poddać się zabiegom masażu lub znaleźć ukojenie w obcowaniu z przyrodą i zwierzętami. Wieczorami można miło spędzić czas przy ognisku lub grillu. Ośrodek jest doskonałą bazą wypadową dla grup zorganizowanych oraz indywidualnych turystów pragnących poznać piękno Roztocza i historię regionu.
“Jeździectwo i konie to moja pasja. Relaksująca jazda na koniu to nie tylko odpoczynek psychiczny lecz także forma wzmacniania kondycji fizycznej. Kocham zwierzęta i obcowanie z naturą, dlatego będę zaszczycona mogąc gościć Państwa u siebie.” Małgorzata Dobrut.

OFERTA
Ośrodek wyspecjalizował się w świadczeniu usług z zakresu jazdy konnej i hipoterapii.
Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora na spokojnych, przystosowanych do pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi koniach. Oferta Ośrodka skierowana jest nie tylko do ludzi aktywnych, lecz mile widziani są wszyscy, którzy lubią spędzać czas na łonie natury w miłym towarzystwie. Jeśli wybierzesz inną niż jazda konna formę spędzania czasu, zapraszamy Cię na wycieczki rowerowe oraz piesze po przepięknych terenach Roztocza. Poniżej znajdą Państwo szczegółowy cennik ofert.

CENNIK dostępny u organizatora wypoczynku.
Dla grup zorganizowanych oferujemy zniżki i rabaty

Aktualnie posiadamy 7 rowerów przystosowanych do jazdy w terenie.
Dla grup zorganizowanych oferujemy zniżki i rabatyWyżywienie: oferujemy możliwość samodzielnego przygotowania posiłków oraz dostęp do lodówki

Ośrodek Hippiczno-Rekreacyjny
BRETANIA

Ośrodek Bretania organizuje wczasy w siodle ukierunkowane na dzieci oraz młodzież.
Celem prowadzonych turnusów jest nauka jazdy konnej od podstaw oraz wzrost umiejętności jeździeckich osób już jeżdżących.
Program zajęć dostosowany jest do różnych grup wiekowych. Nauka odbywa się pod okiem wykwalifikowanej instruktorki.
Nasze metody idą w parze z poszanowaniem zarówno jeźdźca jak i konia. Pokazane ćwiczenia odkryją przed uczestnikami zupełnie nowe doznania, a formy zajęć sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze. Intensywność dostosowujemy do aktualnych umiejętności jeźdźców. Nie zapominamy o odpoczynku i możliwości zagospodarowania czasu na własne cele. Praktyka uzupełniana jest odpowiednimi zajęciami teoretycznymi. Wszystko przekazywane w przystępny i atrakcyjny sposób.

Tematyka wykładów obejmuje:

regulamin Ośrodka
zasady opieki nad koniem
zasady zachowania wobec konia
rasy koni
maści koni i odmiany
budowę ogłowia
budowę siodła
wyposażenie skrzynki do pielęgnacji konia
budowę ciała konia
mowę ciała konia i odpowiednie zachowanie jeźdźca
zmysły konia: wzrok, słuch, węch, smak
budowę kopyta

Codzienne lekcje jazdy konnej wraz z wykonywaniem rozmaitych czynności przy obchodzeniu się końmi są przeplatane innymi atrakcjami. Zaliczyć można do nich:
wycieczki rowerowe po Roztoczu
spędzanie czasu nad krasnobrodzkim zalewem
spływy kajakowe
wycieczki piesze po okolicy
wieczorne ogniska, które są okazją do wymiany doświadczeń i wrażeń mijających dni

Terminy turnusów jeździeckich 2017. Prosimy pytać o dostępność terminów.
Całkowity koszt wczasów w siodle wynosi 1650 zł.
Kwota obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje.
Zakwaterowanie odbywa się po 14:00 w dniu rozpoczęcia turnusu.
Wykwaterowanie odbywa się do 12:00 w dniu zakończenia turnusu.

Jak dojechać?

http://www.osrodekbretania.pl/kontakt.html