Plener Malarsko-Fotograficzny w Narolu

Łukawica była miejscem XIX Pleneru Malarsko-Fotograficznego, zorganizowanego jak co roku pod hasłem „Czyste środowisko w oczach dziecka”.

W tym roku w plenerze i warsztatach malarskich uczestniczyło trzydziestu dwóch uczniów narolskich szkół wraz z opiekunami. Plener odbył się nad malowniczymi stawami w Łukawicy, tradycyjnie w formule warsztatów plastycznych. Organizatorzy, czyli Grzegorz Wajs, Konrad Kopczacki, Wiesław Ciećka i Krzysztof Świętojański typują do udziału w plenerze uczniów wykazujących zdolności i talenty plastyczne, ze szkół gimnazjalnych znajdujących się na terenie gminy Narol. Dla dzieci zawsze przewidziany jest gorący posiłek, który w tym roku zapewniła Szkoła w Łukawicy.

Artystom po raz kolejny dopisała pogoda. Słoneczna aura sprzyjała oddawaniu się z pełnym zaangażowaniem w pracę malarską. Plener był okazją nie tylko do wykazania się przez dzieci swoim talentem, ale również możliwością poprawy swojego warsztatu, bowiem opiekunowie pomagali i podpowiadali wszystkim młodym artystom. spotykają się co roku dlatego, że każdy kocha sam fakt tworzenia, czy to malując, czy rysując, ale przede wszystkim tworząc własną sztukę.

Organizatorami corocznych malarskich spotkań są od samego początku: Grzegorz Wajs z Narola Wsi – nauczyciel z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej, Konrad Kopczacki z Płazowa, uczący w Gimnazjum w Narolu oraz Wiesław Ciećka z Dębin, na co dzień uczący w Zespole Szkół w Łukawicy.
W plenerze uczestniczyli uczniowie: Martyna Szmuc, Izabela Mazurkiewicz, Karolina Chmielowiec, Monika Hajduk, Kinga Nisztuk, Wiktoria Ragan, Martyna Janecka, Gabriela Hass, Aleksandra Banaś, Zuzanna Szularz, Magdalena Chmielowiec (Narol), Agata Jaroszyńska, Julia Wolanin, Aleksandra Kilarska, Paulina Waszek, Wiktoria Wójcik, Kamila Warzocha, Katarzyna Szawara, Oliwia Szawara, Wioletta Wołczyk, Natalia Szawara (Łukawica), Paulina Szałańska, Amelia Franus, Martyna Rozner, Kamila Ważna, Julia Zarzeczna, Mateusz Rogoża, Jakub Kasperski, Oliwia Kuflewska, Aleksandra Rozmus, Patrycja Mazurkiewicz, Gabriela Luchowska (Ruda Różaniecka).

Z niecierpliwością czekamy na jubileuszowy XX plener, który odbędzie się w 2018 roku.

mat. Narolskie Centrum Informacji (NCI)

więcej zdjęć pod linkiem: http://www.narol.pl/index.php?artid=1507097454