RADIOWA DWÓJKA NADAJE Z HORYŃCA-ZDROJU

Dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia dwa razy w miesiącu odwiedzają ciekawe miejsca i instytucje kultury w naszym kraju, a to wszystko w ramach cyklu plenerowych audycji „Dwójka na miejscu”. Z reguły są to duże lub średnie ośrodki miejskie, ale tym razem stacja zajrzy do malowniczej wioski Horyniec-Zdrój przy granicy z Ukrainą, gdzie odbywa się właśnie 41. Biesiada Teatralna. Początek audycji z Gminnego Ośrodka Kultury w sobotę 18 stycznia o godz. 15.00.

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje swoją flagową akcję plenerową „Dwójka na miejscu”. Jesienią i zimą dziennikarze tej stacji odwiedzali muzea, filharmonie, galerie, szkoły artystyczne i teatry w całym kraju, aby spotkać się ze słuchaczami. Wszystko na żywo, w co drugą sobotę w godz. 15.00-17.00. Pierwszymi miejscami, do których zajrzała Dwójka były: Zespół Szkół Muzycznych „Miodowa” w Warszawie, Mediateka w Tychach, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Narodowe w Krakowie, Miejski Dom Kultury w Działdowie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, zamek w Kórniku, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, a wreszcie zespół klasztoru kamedułów na warszawskich Bielanach. W najbliższy weekend Dwójka odwiedzi Horyniec-Zdrój o statusie miejscowości uzdrowiskowej, który położony jest między Lubaczowem a Tomaszowem Lubelskim.

– Audycję będziemy nadawać z miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury przy okazji odbywającej się tu 41. odsłony Biesiady Teatralnej, czyli kultowych już konfrontacji małych form teatralnych prezentowanych przez amatorskie grupy, które walczą o główne nagrody: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny” – mówią Beata Kwiatkowska i Paweł Siwek, którzy zapraszają do udziału w audycji wszystkich mieszkańców, turystów i słuchaczy. – Porozmawiamy z uczestnikami Biesiady, jej jurorami (Stanisławem Górką i Józefą Zając-Jamróz) oraz organizatorami (Krystyna Juźwińska z Centrum Kulturalnego w Przemyślu). Powiemy też o historii Horyńca i regionu (Grzegorz Ciećka – regionalizator) i festiwalu Artystyczny Zdrój – dodają dziennikarze radiowej Dwójki.

„Dwójka na miejscu” z Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju w sobotę 18 stycznia w godz. 15.00-17.00. Audycja jest otwarta dla wszystkich słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia – zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Więcej: polskieradio.pl/8/6076,Dwojka-na-miejscu

mat. nadesłany