Rodzina Miastu. Gumielowie zagrają dla mieszkańców Tomaszowa [20 sierpnia]

To będzie już siódmy koncert z cyklu “Wieczorne spotkania z muzyką. Rodzina Miastu”.Rodzina Gumielów pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego da koncert 20 sierpnia o godz. 19.00 w Państwowej Szkole Muzycznej im. Andrzeja Cwojdzińskiego.

W tym roku wystąpi zespół Dolce Vita z Lublina

Kwartet Dolce Vita – tworzą muzycy, absolwenci Akademii Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Muzycy doskonalili warsztat w orkiestrach symfonicznych i zespołach kameralnych.
Niewątpliwym atutem zespołu jest nietypowy skład: skrzypce, altówka, fortepian – organy i kontrabas, co daje ciekawe brzmienie i duże możliwości repertuarowe.

Repertuar Dolce Vita obejmuje szeroki wachlarz muzyki – od klasycznej, przez muzykę filmową i słynne melodie z różnych stron świata aż do muzyki jazzowej i rozrywkowej. Zespół prezentuje własne, oryginalne aranżacje oraz kompozycje, przetykane od czasu do czasu dawką humoru. Zespół koncertuje z wieloma solistami, nagrywa również muzykę filmową.

Dolce Vita występował na festiwalach i imprezach artystycznych, między innymi: „Lato Filmów” w Kazimierzu Dolnym, letnich koncertach kameralnych w Puławach, Janowcu, Warszawie, na Festiwalu filmowym „Dwa
Brzegi”, na „ Międzynarodowym Festiwalu Organowym Lublin-Czuby ”. W 2008 r. Mariusz Gumiela wraz z zespołem Dolce Vita nagrał muzykę do filmu dokumentalnego „Profesor Maciejewski” dla TVP Lublin.

Na Festiwalu Filmowym Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, rozbudowany skład zespołu Dolce Vita podjął się trudnego projektu jakim było przearanżowanie i wykonanie muzyki Sergiusza Prokofiewa „Piotruś i
Wilk” na żywo do filmu animowanego pod tym samym tytułem.

W skład zespołu wchodzą:
Anna Gumiela-Kaczmarekskrzypce
Agata Gumielaaltówka
Robert Brzozowskikontrabas
Mariusz Gumiela – fortepian, kompozycja i aranżacja.

Lokalna Organizacja Turystyczna “Roztocze” sprawuje (tak, jak w zeszłym roku) patronat medialny nad wydarzeniem.

MMT