Rowerem po Roztoczu. Międzynarodowy Rajd Rowerowy

Przed nami kolejna – już jedenasta – edycja Międzynarodowego Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego, który ruszy z Lubyczy Królewskiej do Rawy Ruskiej. Impreza odbędzie się w dniach 20 – 21 maja.


Rajd rozpocznie się o godzinie 9.00, jednak zarejestrować się będzie można już od godziny 7.15. Rowerzyści przejadą  dwoma trasami, o długości 78 km i 38,2 km.
W pierwszym dniu rajdu uczestnicy wyruszą z Lubyczy Królewskiej do Rawy Ruskiej i dotrą do Niemirowa, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie miasta i posiłek regeneracyjny. Po powrocie będzie można odpocząć
i zintegrować się przy ognisku. Z kolei 21 maja trasa przejazdu wyznaczona jest po stronie polskiej. Uczestnicy poznają uroki Roztocza Wschodniego na trasie: Lubycza Królewska – Dęby – Potoki – Horaj – Siedliska – Prusie – Werchrata – Monastry – wzgórze Długi Goraj – wzgórze Krągły Goraj – Borysy – Dęby – Lubycza Królewska.
Jak się przygotować?
Rowerzyści muszą pamiętać o zabraniu ze sobą ważnego paszportu. Warto zaopatrzyć się także w karimatę i śpiwór, z racji tego, że organizatorzy zapewniają dla około 100 osób miejsca noclegowe w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej. Pomocny może okazać się również płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie po stronie polskiej pod opieką osób dorosłych, natomiast po stronie ukraińskiej pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Koszt uczestnictwa w imprezie to 110 zł.

Warto się spieszyć, ponieważ ilość miejsc dla rowerzystów jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.
Wszyscy zainteresowani powinni zapoznać się z regulaminem i programem wydarzenia, który znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Lubyczy Królewskiej www.lubycza.pl oraz zajrzeć na oficjalny fanpage Miasta i Gminy na Facebooku: www.facebook.com/gminalubyczakrolewska, gdzie znajdują się najświeższe aktualności dotyczące rajdu.
Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio w Biurze Rajdu, pocztą, faksem (84 661 74 12) lub pocztą elektroniczną na adres rajd@lubycza.pl – wraz z potwierdzeniem przelewu do 10 maja.

LOT “Roztocze” patronuje temu wydarzeniu.
Organizatorzy