Roztocze Spring Cup w Narolu /wyniki/

W majowy długi weekend w Narolu rozegrano pierwszy Dziecięcy Turniej Piłkarski ROZTOCZE SPRING CUP.
W rywalizacji udział wzięło prawie 350 dzieci reprezentujących drużyny z dziewięciu miejscowości województw podkarpackiego i lubelskiego: Jarosławia, Oleszyc, Lubaczowa, Narola, Suśca, Bełżca, Łaszczówki, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja.
W pięciu kategoriach wiekowych rywalizowało 27 zespołów. Ten największy w regionie (nie licząc ogólnopolskich edycji) turniej zorganizowała Akademia Młodego Piłkarza w Narolu wraz z LKS Szumy Susiec, przy ogromnym wsparciu Rodziców dzieci z Suśca i Narola, zarówno przed, w trakcie i po turnieju.
Na trzech boiskach Miejskiego Stadionu Sportowego w Narolu zespoły rywalizowały w systemie każdy z każdym w swoich kategoriach.
W 65 meczach padło aż 182 gole. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni złotymi medalami i pamiątkowymi dyplomami, a każda z drużyn za przyjazd do Narola, poświęcenie i sportową rywalizację nagrodzona dyplomem i pucharem. Najwięcej zabawy i radości towarzyszyło meczom w najmłodszych kategoriach wiekowych 2009 i 2010. W tych kategoriach wszyscy zostali zwycięzcami, a każda z drużyn wróciła do domu z pucharem za I miejsce. W roczniku 2010 rywalizowały zespoły: AMP Narol, AP GOL Biłgoraj, JKS Jarosław, Orkan Bełżec, Pogoń 96 Łaszczówka. Puchary dla zespołów w tej kategorii wiekowej ufundowała firma E.J. Mańka – Fabryka Dekoracji.
W kategorii wiekowej 2009 fundatorem pucharów była firma AG-MAR – Marek Olenkiewicz, a rywalizowały ze sobą drużyny: AMP Narol, TKS Tomasovia, AP GOL Biłgoraj, JKS Jarosław, Orkan Bełżec i Pogoń 96 Łaszczówka.
W kategorii 2007 drużyny rywalizowały o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol Stanisława Wosia. Zdecydowanym zwycięzcą był zespół Czarnych Oleszyce, który wygrał wszystkie mecze w tej kategorii. Dzielnie poczynała sobie nasza AMP, której drużyna „biała”, która przegrała jedynie z zespołami z Oleszyc i Jarosławia. Czwarta lokata przypadła Pogoni Łaszczówka, a piąta AMP „czerwonej”. Wyróżnienia indywidualne zdobyli: Najlepszy Zawodnik – Albert Ważny (AMP Narol), Najlepszy Bramkarz – Michał Bosak (Czarni Oleszyce), Król Strzelców – Norbert Sopel (Czarni Oleszyce).
W kategorii 2005 mecze były wyrównane, a zwyciężyła drużyna Pogoni Łaszczówka. Na słowa pochwały zasługują nasi piłkarze AMP Narol z rocz. 2006, którzy w rywalizacji ze starszymi kolegami zajęli trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanęli piłkarze LKS Szumy Susiec – zieloni, wyprzedzając kolegów z Suśca – czarni oraz AMP – biała. Wyróżnienia indywidualne zdobyli: Najlepszy Zawodnik i Najlepszy Bramkarz – Szymon Bujnowski (Pogoń Łaszczówka), Król Strzelców – Oliwier Kobielarz (Pogoń Łaszczówka). Puchary i statuetki ufundował Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki. W najstarszej kategorii 2004 miejsca na podium decydowały się do ostatniego meczu. Różnice były minimalne (jednopunktowe), a zwycięzcą zostały Szumy Susiec, wyprzedzając drużynę Czarnych Oleszyce i FA Lubaczów. Warta uwagi jest bardzo dobra postawa drużyny z Lubaczowa, która mimo, że złożona z chłopców rocznika 2005 tylko raz dała się pokonać i zasłużenie zajęła trzecie miejsce. Nasze zespoły w tej kategorii nieco rozczarowały, choć gra w wygranym meczu drużyny „białej” z FA Lubaczów mogła się podobać.
W tej kategorii wiekowej zespoły rywalizowały o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Narolu. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Najlepszy Zawodnik – Bartosz Romaniszyn (Szumy Susiec), Najlepszy Bramkarz – Karol Drążek (Szumy Susiec), Król Strzelców – Kacper Owsiany (Czarni Oleszyce).
Organizatorzy dziękują: Rodzicom AMP, zawodnikom i działaczom MKS Roztocze Narol za pomoc w przygotowaniu boisk i obiektu do turnieju. Panu Stanisławowi Wosiowi – Burmistrzowi Narola oraz Zbigniewowi Naklickiemu – Wójtowi Gminy Susiec za patronat honorowy i wsparcie finansowe.
Patroni Tytularni: Bank Spółdzielczy w Narolu, AG-MAR – Marek Olenkiewicz, E.J. Mańka – Fabryka Dekoracji, Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Wójt Gminy Susiec.
Prowadzenie biura zawodów i opieka medyczna: Grzegorz Dominik, Piotr Wolańczyk i Marcin Dzida. Pomoc rzeczowa: Roman Dubiel, Janusz Cząstkiewicz i Zbigniew Wolańczyk. Fotorelacja: Marek Pudełko i Izabela Wolanin.
mat. i fot. Akademia Młodego Piłkarza w Narolu