W Krynicach zakończył się plener rzeźbiarsko-malarski, w który udział wzięli studenci wydziału artystycznego UMCS w Lublinie.
Oprócz wykonywania prac rzeźbiarskich i malarskich studenci mieli okazję zwiedzić gminę Krynice. Podziwiali uroki Dąbrowy, Majdanu Sielec, Dzierążni, Zwiartowa, Huty Dzierążyńskiej, Bud, Antoniówki, Zajezierza, Polan, Romanówki i Zadnogi.
Studenci wykonali kilka imponujących wapiennych rzeźb oraz namalowali wspaniałe obrazy. W sobotę 22 lipca 2017 roku w Krynicach odbył się wernisaż, na którym zaprezentowano efekt końcowy prac artystycznych.
W plenerze udział wzięło osiemnaścioro studentów. Artyści pracowali na wapiennych bryłach, z których powstało pięć rzeźb, które nawiązują do krynickiego akwenu. Powstała ławeczka w kształcie ryby, bóbr, karaś i niedźwiedź jedzący rybę oraz ogon wieloryba. Wszystkie rzeźby mają zostać w Krynicach i zdobić otoczenie zbiornika wodnego, a ogon wieloryba będzie najprawdopodobniej wystawać z wody. Na płótnie namalowano około 15 prac pokazujących piękno gminy Krynice.
Opiekunami studentów byli dr Wojciech Mendzelewski i dr Piotr Zieleniak.
MMT
fot. UG Krynice