W wakacje pociągiem na Roztocze

Jak co roku POLREGIO uruchamia dodatkowe wakacyjne pociągi kursujące do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości w całym kraju. Dzięki temu podróżni będą mogli dotrzeć m.in. nad morze, jeziora, a także w góry.

POLREGIO przedstawiło ofertę specjalnych wakacyjnych połączeń, które zaczną kursować już w czerwcu. Do dyspozycji pasażerów będą m.in. pociągi do nadmorskich kurortów, a także do malowniczych obszarów Pojezierza Mazurskiego, Podlasia, Polesia, Kotliny Kłodzkiej, w Tatry, Sudety, Beskidy i Bieszczady. Dodatkowo POLREGIO umożliwi przesiadkę na pociągi kursujące w słowackie Tatry.

Lubelskie
W województwie lubelskim w okresie 22 czerwca – 1 września uruchomione zostaną wakacyjne połączenia Lublin – Bełżec (2 pary pociągów), Zamość – Rzeszów (weekendy), Lublin – Jarosław (weekendy) i Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy).

Jeden bilet na wiele podróży

Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej POLREGIO, a także aplikacji mobilnej o tej samej nazwie.

POLREGIO oferuje m.in. bilet turystyczny i mini bilet turystyczny, które pozwalają na wielokrotne przejazdy od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.

Warto dodać, że pociągi POLREGIO docierają do wielu turystycznych miejscowości, takich jak: Krynica-Zdrój, Komańcza, Zwierzyniec, Ełk, Giżycko, Hel, Kołobrzeg, Świnoujście, Gniezno, Koszalin, Szklarska Poręba Górna, Bystrzyca Kłodzka, Stary Sącz, Malbork, Chojnice, Czaplinek, Piwniczna-Zdrój czy Kościerzyna. Ponadto na funkcjonującym na stronie internetowej POLREGIO blogu „Zmysł podróżowania”, pasażerowie mogą poznać propozycje podróży pociągami przewoźnika do oryginalnych i interesujących miejsc w Polsce czy obejrzeć wyjazdowe relacje czytelników.


Stacja kolejowa w Bełżcu

Lublin – start o godz. 7.03 (w soboty i niedziele będzie wydłużony do Jarosławia), Zamość godz. 9.28, Zwierzyniec – godz 9.35, Susiec – godz. 10.07, Bełżec godz. 10.26.

Drugi szynobus wyjedzie z Lublina o godz. 9.25, w Zamościu będzie o godz. 11.36, w Zwierzyńcu – o 11.47, w Suścu – o 12.19, a w Bełżcu – o12.38.

W powrotną podróż wyruszymy z Bełżca o godz. 15.14 (Susiec – 15.33, Zwierzyniec – 16.06, Zamość – 16.13, Lublin – 18.26) i o 18.20 (Susiec – 18.20, Zwierzyniec – 19.12, Zamość – 19.19), zaś z Jarosławia (w soboty i niedziele) o 15.50.

Cena normalnego biletu z Lublina do Bełżca wynosić będzie 27.10 zł, zaś z Zamościa do Suśca – 15.60 zł. Do szynobusu można zabrać rower!

Podkarpackie
Sezon wakacyjny obfituje dodatkowymi połączeniami na Podkarpaciu. POLREGIO w okresie 29 czerwca – 31 sierpnia uruchomiło weekendowe połączenia na trasach Rzeszów – Zamość Wschód, Rzeszów – Sandomierz, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) i Jarosław – Lublin.

MMT/fot. Magdalena Malec