Wieczór kawalerski w Tomaszowie Lubelskim [24 września]

Już 24 września 2017 roku nowy spektakl Marii Kozyry.

“Karol wraca do domu tuż po obronie pracy magisterskiej. Dzieli się z rodziną swoimi planami na przyszłość. Mamusia, która zawsze wszystko wie najlepiej, ma inny pomysł na dalsze życie syna.  Postanawia go ożenić wbrew jego woli. Tak rozpoczyna się historia Karola, głównego bohatera nowej sztuki teatralnej pt. “Wieczór kawalerski” w reżyserii Marii Kozyry.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy jej się to uda i jakie atrakcje przygotowali koledzy Karola na wieczór kawalerski – przyjdź na spektakl.
Widzom dorosłym, młodzieży i dzieciom gwarantujemy świetną zabawę oraz dużą dawkę humoru.

Fabuła:

Małgorzata Wojnicka, mieszkanka Tomaszowa, matka dorosłego syna i dwóch młodszych córek, stara się zapewnić swoim dzieciom wygodne i dostatnie życie. W zamian wymaga bezwzględnego posłuszeństwa. Aby córki za bardzo się nie przemęczały, do prac domowych zatrudnia Rozalię – dziewczynę z ogłoszenia. Mąż Wiktor, znany biznesmen, potrzebny jej jest wyłącznie do tego, aby utrzymywać rodzinę na godnym poziomie. Dobre relacje łączą ją tylko z siostrą Barbarą, która często pomaga jej w knuciu nowych intryg.
Pewnego dnia do domu wraca syn Karol. Informuje rodzinę o tym, że obronił pracę magisterską i aplikował do kilku firm. Ma nadzieję, że wkrótce zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną o pracę. Jego planów oczywiście nie podziela wszechwiedząca mamusia. Jak najszybciej chce go ożenić z dziewczyną z portalu randkowego, u boku której nie musiałby pracować. Natychmiast organizuje casting, a Karolowi pozostawia przeprowadzenie rozmowy z kandydatkami na przyszłą żonę i wybór tej najlepszej. Na nic zdają się głosy sprzeciwu syna i argumenty mówiące o tym, że już jest dorosły i sam zdecyduje, kiedy i jaką dziewczynę poślubi. Mamusia stawia na swoim i Karol niestety musi się zgodzić na realizację jej planów.
Wieść o castingu w domu Wojnickich rozchodzi się po mieście lotem błyskawicy. Znajomi Karola, nie mogąc przegapić takiej okazji, przygotowują mu kolejną niespodziankę – wieczór kawalerski… A będzie się tam działo, oj będzie się działo… Nie zabraknie ani tańców, ani śpiewów, ani hulanek, ani swawoli!
Oczekiwany zwrot akcji następuje podczas nietypowych oświadczyn młodego Wojnickiego, zaaranżowanych przez pomysłowych kolegów.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, którą dziewczynę wybierze Karol i co wręczy jej zamiast pierścionka zaręczynowego oraz jakich bezcennych rad udzielą mu przyjaciele – przyjdź na nasz spektakl. Zapraszamy dorosłych oraz młodzież i dzieci.

Gość specjalny – New Wave Two pod kierunkiem Norberta Kowalczuka.

Realizatorzy
Scenariusz i reżyseria Maria Kozyra
Scenografia Jerzy Wawrzyński

Obsada
Karol Wojnicki Karol Wawrzusiszyn
Mama Karola Małgorzata Malec
Ciocia Barbara Barbara Suchowierzch
Córki Małgorzaty Aleksandra Latos, Julia Anastaziak
Córki Barbary Gabriela Rechulicz, Ewa Mazur
Sąsiadka Klaudia Szopa
Teściowie Małgorzaty Urszula Szałapska, Andrzej Malec
Pomoc domowa Róża Paszt
Kandydatki na żonę Klara Groszek, Karolina Pleskacz, Maria Góra
Koleżanki i koledzy Karola Julia Jadczyszyn, Aleksandra Kozera, Paulina Drusejko – Rożewicz, Aleksandra Basznianin, Sandra Spasowicz, Aleksandra Latos, Grzegorz Kuśmierczuk, Albert Kordun, Mateusz Waszkiewicz, Michał Witt, Wojciech Pudełko, Piotr Gruszecki.

Spektakle
24 września 2017 r.
Premiera godz. 16.00 (wstęp wolny)
Spektakl dodatkowy godz.18.00 (wstęp 4 zł)
Spektakle dla szkół 25 i 26 września
godz.8 30, 10.00, 11. 30 (wstęp 4 zł)
Rezerwacja miejscówek na premierę i zakup biletów – sekretariat TDK (od 1 września). 2 wejściówki dla 1 osoby.

mat. prasowy