WOŚP w Cieszanowie

Znamy szczegóły finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszanowie.
Jak co roku w całej Polsce w drugi weekend stycznia uwolnione zostaną olbrzymie pokłady pozytywnej energii. Po raz 27 zagra WOŚP. Również w naszym regionie będzie się działo. W Cieszanowie szykuje się ostre granie na hali cieszanowskiego lodowiska. Jako gwiazdy zagrają znani z Cieszanów Rock Festiwalu The Lauders a wraz z nimi Selfdestruction, LM2K, River Band, Kapela ludowa Nad Brusienką i słynne na cały świat seniorki z grupy Niezapominajki. Będzie można też pojeździć zabytkowymi autami. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00.
Podczas ubiegłorocznego finału cieszanowscy wolontariusze zebrali 6305,91 zł. W tym roku też zrobimy co w naszej mocy, żeby pobić rekord. Chcemy wyciągnąć ludzi z domów, a może to być trudne w zimową, niehandlową niedzielę, dlatego organizujemy duży koncert, chyba największy w naszym regionie – podkreśla jeden z wolontariuszy Jacek Zając. Wolontariuszy WOŚP spotkać będzie też można we wszystkich miejscowościach gminy Cieszanów.
Organizatorzy zachęcają też do udziału w licznych internetowych aukcjach prowadzonych przez WOŚP na stronie allegro.pl na których można znaleźć np. karnet z nr.1 na Festiwal Folkowisko. Po raz 9 wystawiliśmy folkowiskowy karnet na aukcję. Ten karnet daje powód do dumy każdemu kto na Folkowisku go nosi, a zarazem umożliwia udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach: koncertach, warsztatach umiejętności ludowych, wieczorze opowiadaczy, wycieczkach po Roztoczu.
W WOŚP i Folkowisku drzemie podobny duch i siła, którą tworzą ludzie, rodzina, przyjaciele i przygoda – podkreśla Marcin Piotrowski, dyrektor festiwalu, a zarazem jeden z wolontariuszy WOŚP w Cieszanowie.
W 2018 roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju zebrano rekordową sumę 126 373 804,34 złotych. W tym roku zbierane fundusze zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Zespoły, które wystąpią w Cieszanowie podczas finału WOŚP:
The Louders to zespół z Głogowa Małopolskiego utworzony w 2015 roku. W skład grupy wchodzą założyciele Adam (bass, wokal, pianino) i Krzysiek (gitara, wokal) oraz perkusista Wiktor. Band tworzy oryginalne, psychodeliczne, rockowo-bluesowe dźwięki wzorowane na muzyce lat 60/70.
Muzycy mają na swoim koncie kilka sukcesów m.in. są laureatami festiwalu bluesowego „Blusowo” oraz konkursu juwenaliowego Politechniki Rzeszowskiej.

Selfdestruction to rzeszowski zespół grający alternatywny metal. Ciężkie dźwięki, które charakteryzują ten band to zasługa Marcina Michalika (gitara rytmiczna), Jakuba Paszko (perkusja) oraz Pawła Serwatka (bas). Całość dopełnia pełen charyzmy wokal Kariny Makary.
Mimo że młodzi artyści działają dopiero od 4 lat, na swoim koncie mają już niemałą listę wydarzeń, w których brali udział. Grali m.in. w krakowskim Pubie Pod Ziemią oraz Cafe Ramzes w Lublinie. Kilkakrotnie koncertowali również w klubie Vinyl w Rzeszowie.
Najważniejsze informacje dotyczące finału w Cieszanowie:
Miejsce: hala lodowiska w Cieszanowie
Czas: start godz 16.00
Zagrają: The Lauders, Selfdestruction, LM2K, Salsa, Kapela ludowa Nad Brusienką, Niezapominiajki
Atrakcje dodatkowe: wystawa zabytkowych pojazdów.

mat. prasowy

  • MMT