Z Bieszczad i Roztocza spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego

W sobotę 29 czerwca w stolicy Podkarpacia zagoszczą Roztocze i Ziemia Lubaczowska, a to dzięki Festiwalowi Folkowisko z Gorajca, który połączył swoje siły z Bieszczadzkim festiwalem Rozsypaniec i wspólnie organizują koncert pod tytułem „Z Bieszczad i Roztocza spotkajmy się w pół drogi”.

W Fosie przy Zamku Lubomirskich zaplanowano koncerty: Kuby Blokesza, Sviatyja, Żmij i Joryja Kłoca czyli zespołów od lat związanych z festiwalem Folkowisko. Przestrzeń centrum Rzeszowa wypełni również, Turniej Mölkky, kiermasz rękodzieła, rejestrację potencjalnych dawców szpiku, animacje dla dzieci. Powstanie też deskal z wizerunkiem Rafała Potockiego.

Wydarzenie oprócz zapewnienia mieszkańcom Rzeszowa dobrej zabawy ma upamiętnić Rafała Potockiego, zmarłego w ubiegłym roku, w wieku 47 lat, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów. Rafał interesował się kulturą, ekologią, literaturą, uwielbiał podróże i…festiwale. Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” i Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” na Roztoczu – były mu szczególnie bliskie, pomagał w organizacji, brał w nich udział i relacjonował na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Ich pomysłodawcy postanowili odwdzięczyć się Rafałowi organizując całodzienny cykl imprez w Rzeszowie. „Chcemy spotkać się w pół drogi z Bieszczad i Roztocza w mieście, w którym Rafał mieszkał i pracował. Jego osoba nas połączyła” – mówią Marta Gryczon z Fundacji Rozsypaniec i Marcin Piotrowski ze Stowarzyszenia Folkowisko.

W to przedsięwzięcie angażuje się także Fundacja Q z Tarnobrzega. „Na naszych terenach, dawnej Puszczy Sandomierskiej, Rafał szukał inspiracji do swoich programów ekologicznych”. – podkreśla Marcin Kurnik z Fundacji Q. „Wydarzenie, które organizujemy to pamięć o Rafale, pokazanie tego co lubił oraz nasze regiony, do których przyjeżdżał – mówią organizatorzy wydarzenia. Rafał promował w swoich audycjach (m.in. Ulica Kulturalna, Oko na Eko, Radio Biwak) artystów festiwalowych, kulturę lokalną, tradycję regionów. I to wszystko będzie można zobaczyć 29 czerwca 2019 w Fosie przy Zamku Lubomirskich w Rzeszowie podczas wydarzenia „Spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego”. Początek o 12:00.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Rzeszów.

Organizację przedsięwzięcia wspiera Polskie Radio Rzeszów, patronują medialnie także TVP3 Rzeszów, PROT, Nowiny24, Kurier Rzeszowski. Patronem jest Hotel Grand, Hotel Bristol, Restauracja Patio i Folk.

Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” 11-14 lipca 2019, Gorajec

Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” 8-11 sierpnia 2019, Cisna Dołżyca Łopienka.

mat. prasowy