Zapraszamy na Roztocze!

Polregio uruchomiło dodatkowe połączenia na ponad 15 trasach do atrakcyjnych turystycznie miejscowości, w tym specjalne połączenia sezonowe. Z rozszerzonej oferty przewoźnika będzie można skorzystać do końca sierpnia, a nawet dłużej.

Jeżeli ktoś planuje wybrać się na wycieczkę po Roztoczu to warto skorzystać z połączeń sezonowych takich jak LublinZamośćBełżec, ZamośćRzeszów.

Mapa połączeń POLREGIO_sezon letni 2018

wyszukiwarka połączeń:

https://www.e-podroznik.pl/public/carriersList.do

ponadto:

Z kolei wybierając połączenie do Włodawy dojedziemy na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie
Podróżni chcący odwiedzić Słowację mają ku temu wyjątkową okazję, ponieważ na tory wyjechał ponownie “Wojak Szwejk” – pociąg kursujący na trasie Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce. W tym roku do dyspozycji pasażerów jest również wakacyjny pociąg Rzeszów – Sandomierz.
Ponadto począwszy od 2 lipca, od poniedziałku do piątku, kursować będzie poranny pociąg na trasie z Rzeszowa do Łupkowa, następnie z Łupkowa do Jasła, dalej JasłoKomańcza i KomańczaRzeszów.

W te wakacje będzie można dojechać na Podlasie dzięki specjalnemu połączeniu Polregio na trasie BiałystokWaliły przez Puszczę Knyszyńską. Z pociągów wakacyjnych będą mogli też skorzystać miłośnicy letnich festiwali muzycznych. Polregio dowiezie ich na Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza oraz koncert białoruskiej muzyki biesiadnej Siabrouskaja Biasieda. Letnie pociągi w tym regionie będą kursowały szczególnie długo, aż do 28 października.

W regionie świętokrzyskim nowością w wakacyjnym rozkładzie jest weekendowe połączenie KielceBusko–Zdrój. To powrót pociągów na tę trasę po niemal 15 latach. Turystyczne kursy do Sandomierza będą realizowane w weekendy (oraz 15 sierpnia), ale tym razem okres kursowania wydłużony został do końca września. Przez całe wakacje kursować będą także pociągi z Nysy do Kłodzka fragmentem słynnej i malowniczej Magistrali podsudeckiej.

Na Pomotrzu jak zwykle największą popularnością cieszą się połączenia GdyniaHel. Na tym odcinku będzie kursowało aż 15 par pociągów Polregio. Dodatkowo pojawi się połącznie relacji GdyniaWładysławowo.

Dodatkowe pociągi pojawią się także na trasie SłupskUstka oraz GdyniaLęborkŁeba. Z uwagi na zwiększoną liczbę podróżnych wszystkie pociągi mają zwiększoną liczbę miejsc siedzących i na rowery.

Mielno Koszalińskie, Darłowo oraz Międzyzdroje to jedne z najpopularniejszych kurortów w regionie zachodniopomorskim. W wakacje liczba pociągów do tych miejsc zostanie zwiększona. I tak na linii KoszalinMielno Koszalińskie kursować będzie 9 par pociągów w dni robocze oraz 11 w weekendy. Na odcinku SławnoDarłowo: 6 par w weekendy oraz 4 w dni robocze.

W Małopolsce Polregio oferuje swoim pasażerom połączenia z Krakowa i Tarnowa do niezwykle atrakcyjnej Doliny Popradu usłanej uroczymi uzdrowiskami z Krynicą-Zdrojem na czele. Ponadto codziennie do dyspozycji pasażerów będą pociągi z Krakowa do Zakopanego m.in. przez Rabkę-Zdrój.

Pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem kursują pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej, które są alternatywą dla zatłoczonych dróg oraz umożliwiają skorzystanie z tańszej bazy noclegowej. Atrakcyjna oferta „Taryfa Podhalańska” umożliwia podróż z jednym biletem komunikacją miejską i pociągami Polregio.

Polregio posiada w swojej ofercie codzienne bezpośrednie połączenie „Kamieńczyk” z Poznania do Szklarskiej Poręby Górnej.


połączenia PKP