Drogi dojazdowe

Jak trafić na Roztocze?

Roztocze znajduje się w południowej-wschodniej Polsce w większości w województwie lubelskim oraz w województwie podkarpackim (Roztocze Wschodnie). Od północy na Roztocze Środkowe dojedziemy drogą krajową nr 17 prowadzącą od Warszawy przez Lublin, Zamość i Tomaszów Lubelski do granicy z Ukrainą w Hrebennem. Po dojechaniu do Zamościa w zależności od docelowego miejsca na Roztoczu możemy wybrać drogę 849 do Józefowa po drodze odbijając drogami powiatowymi do Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Krasnobrodu.

Na Roztocze Wschodnie od strony północnej najlepiej dojechać do Bełżca na DK 17 i skierować się drogą wojewódzką nr 865 w kierunku Jarosławia. Po drodze dotrzemy do Narola, Cieszanowa i Lubaczowa skąd trafimy drogami powiatowymi do Horyńca-Zdroju.

Wyjeżdżając z Lublina Możemy również wybrać drogi wojewódzkie w kierunku Roztocza Zachodniego. Drogą 835 w kierunku Biłgoraja a następnie 848 i 858 dojedziemy do Szczebrzeszyna i Zwierzyńca.

Z Polski zachodniej i centralnej na Roztocze dotrzemy drogą krajową nr 74 Łódź-Kielce-Kraśnik-Janów Lubelski-Szczebrzeszyn-Zamość (dalej do przejścia granicznego w Zosinie k. Hrubieszowa). Możemy wybrać także drogę krajową 77 z Sandomierza przez Stalową Wolę do Niska, gdzie zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 858, która przez Biłgoraj dociera do Szczebrzeszyna i Zwierzyńca. Na Roztocze Wschodnie dojedziemy znad Wisły od skrzyżowań z DK 77 drogami wojewódzkimi nr 863 do Cieszanowa i nr 867 do Horyńca-Zdroju.

Z Południa naszego kraju czyli z Katowic, Krakowa i Rzeszowa dojeżdżamy drogą krajową nr 4 do Jarosławia skąd jedziemy drogami wojewódzkimi: nr 870 do Sieniawy a dalej nr 835 do Biłgoraja i następnie 858 do Zwierzyńca, oraz nr 865 do Bełżca przez Lubaczów, Cieszanów i Narol. W Żukowie na drodze nr 865 możemy odbić na drogę powiatową, która przez Rudę Różaniecką zaprowadzi nas do Suśca. W 2012 roku dojedziemy na Roztocze nową autostradą A4, do węzła Wierzbna przed Jarosławiem i dalej drogami wyżej wspomnianymi.

Zapraszamy!