Spacerem po Tomaszowie [AUDIOTRIP]

UWAGA – abonament wygasł, wycieczka nie jest już aktywna!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Zwiedzaj razem z nami Tomaszów Lubelski
Proponujemy Państwu audiowycieczkę, w której zawartych zostało wiele wątków z życiorysu doktora Janusza Petera. Spacer rozpoczyna się w Rynku miasta przy leżance, na której siedzi postać lekarza.

Ostatnim punktem wycieczki będzie Szpital Miejski – a więc miejsce, gdzie niemal do śmierci pracował Peter.
Wycieczkę należy pobrać na swój telefon lub tablet. Aplikacja jest bezpłatna.
Opowiemy o najciekawszych zakątkach miejscowości, o jego wspaniałej architekturze, zabytkach, wielokulturowości, doskonałym usytuowaniu. Zatrzymamy się w kilku wybranych przez nas punktach.
Lektor główny – Sylwester Sobieszczański (swoich głosów użyczyli także aktorzy amatorzy skupieni w Zespole Teatralnym działającym w Tomaszowskim Domu Kultury. Opiekunem teatru jest Maria Kozyra). Scenariusz wycieczki napisano na podstawie wiadomości zebranych przez pana Wojciecha Dziedzica.
Projekt “Spacerem po Tomaszowie” stworzyła Lokalna Organizacja Turystyczna (grupa nieformalna “Roztocze Wita”).

Koordynator projektu Magdalena Tereszczuk – prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej “Roztocze”.

Link do wycieczki: http://www.audiotrip.org/trip-catalog/1342

Miłego zwiedzania!

Pobierz bezpłatnie aplikacje AudioTrip:

* Projekt stworzono dzięki wsparciu z programu Działaj Lokalnie, Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski oraz LOT “Roztocze” w Tomaszowie Lubelskim.

16 lutego 2017 roku minęła 54. rocznica śmierci dra Janusza Petera – lekarza, regionalisty, malarza, archeologa i etnografa, budowniczego tomaszowskiego szpitala oraz kreatora muzeum. To niezwykle ważna postać dla Tomaszowa Lubelskiego.