Bohaterowie z szuflady. Krynickie archiwum rodzinne on-line

Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach zrealizował projekt, którego efektem jest przygotowanie wirtualnej wystawy z zebranych fotografii i historii z nimi związanych w formie pliku PDF.

“Bohaterowie z szuflady. Krynickie archiwum rodzinne on-line” realizowanym przez GOK Krynice w ramach programu “Kultura w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Wirtualny album z historiami rodzinnymi i wystawa fotografii to pierwsze tego typu przedsięwzięcie on-line w gminie Krynice. Ta pionierska prezentacja to efekt pracy dziesięciorga uczestników projektu i ich pokoleniowych zespołów. Są to: Anna Sztyk, Alina Kniaź, Barbara Noga, Magdalena Majkutewicz, Małgorzata Szelewicz, Teresa Sachajko, Teresa Sagan, Joanna Jamroż, Marzena Gardiasz i Marian Darmochwał. W wirtualnych działaniach towarzyszyli nam nasi zacni partnerzy: Archiwum Państwowe w Zamościu, Kronika Tygodnia, Muzeum Dawnej Fotografii w Zamościu. Na stronach prezentowane były także dawne fotografie Zamojszczyzny autorstwa artysty-fotografika Mirosława Chmiela. Dzięki fantastycznej, zespołowej pracy instruktorów: Anny Boruckiej, Bogumiły Mielnickiej, Roberta Horbaczewskiego, Adama Gąsianowskiego i Jana Molasa powstał archiwalny zapis przedstawiający zwykłe-niezwykłe postacie z gminy Krynice.
Dziękujemy serdecznie grafikowi Janowi Molasowi i naszemu niezawodnemu informatykowi -Rafałowi Stadnickiemu, dzięki którym możemy zobaczyć spisane historie i wyjęte z szuflad fotografie.

Jednocześnie projektem “Bohaterowie z szuflady. Krynickie archiwum rodzinne on-line” zachęcamy mieszkańców gminy Krynice i wszystkich sympatyków gminy Krynice do zajrzenia do swoich szuflad, rozmów z dziadkami, babciami, rodzicami i tworzeniu własnych historii. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstanie gminne archiwum naszego wspólnego dziedzictwa, które winniśmy zachować.

Projekt „Bohaterowie z szuflady. Krynickie archiwum rodzinne on-line” jest współfinansowany ze środków programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury.

http://archiwumrodzinne.krynice.pl/

mat. GOK Krynice