Cieszanów Rock Festiwal [17-20 sierpnia]

Od 17 do 20 sierpnia w Cieszanowie na Podkarpaciu odbędzie się najlepszy festiwal rockowy.

CRF to ugruntowana marka na festiwalowej mapie Polski. Ogólnopolski festiwal na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju i co roku gości ponad 20 tysięcy uczestników, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy, Czech i Słowacji.

W 2012 roku, według rankingu magazynu muzycznego „Machina”, Cieszanów Rock Festiwal znalazł się na trzecim miejscu wśród najlepszych polskich letnich festiwali muzycznych. Impreza wykracza poza lokalny kontekst, zarówno ze względu na przyjeżdżających z zagranicy uczestników, jak i występujące zespoły takie jak brytyjska legenda punka The Exploited, legendy światowego metalu – Helloween, Kreator, Vader, amerykańska gwiazda Madball oraz angielski zespół The Ukrainians.

CRF cieszy się dużym zaufaniem i szacunkiem wśród artystów Swoje jubileusze świętowały tutaj zespoły Big Cyc, Moskwa, Vader oraz Zielone Żabki. CRF miał również okazję zamienić się w plan teledysku. Dowodzony przez Kazika Staszewskiego Kult nakręcił podczas festiwalowego koncertu teledysk do swojego singla „Prosto” (ponad 2 miliony wyświetleń w serwisie YouTube). Natomiast zespół Muńka Staszczyka – T.Love Alternative zarejestrował na naszym festiwalu w 2014 roku swoje pożegnalne DVD i CD, które miało swoją premierę w formie płytowej 1 października 2015 roku. CRF to także festiwal przedpremierowych koncertów , takim był premierowy koncert Macieja Maleńczuka z płytą „Tęczowa swasta” w 2014 roku. Takie specjalne elementy programu czynią z naszego festiwalu w pełni autorską imprezę, wyróżniając ją na tle masowych przedsięwzięć muzycznych takich jak studenckie juwenalia czy lokalne a także ogólnopolskie imprezy rockowe.


Program CRF (17-20 sierpnia) kolejność przypadkowa:

czwartek 17 sierpnia

(amfiteatr – scena alternatywna):

Shame Yourself
The Bartenders
Podwórkowi Chuligani
Ga Ga/Zielone Żabki
Romantycy Lekkich Obyczajów
Jinjer
Zwłoki

piątek 18 sierpnia

(amfiteatr – scena alternatywna):

Przegląd Zespołów Podkarpackich

scena główna (kąpielisko „Wędrowiec” w Cieszanowie):

Moshmachine
Corruption
Waglewski Fisz Emade
Organek
Pidżama Porno
Jelonek

sobota 19 sierpnia (amfiteatr – scena alternatywna):

Przegląd Zespołów Ogólnopolskich

scena główna (kąpielisko „Wędrowiec” w Cieszanowie):

Frostbite
Koniec Świata
Voo Voo
Happysad
Therion
Riverside

niedziela 20 sierpnia (amfiteatr – scena alternatywna):

Przegląd Zespołów Międzynarodowych

scena główna (kąpielisko „Wędrowiec” w Cieszanowie):

Merkfolk
Kobranocka
Fisz Emade Tworzywo
Bednarek
Kabanos

—————————————————————————————————————————————–

Lista finalistów przeglądów ogólnopolskiego i podkarpackiego w ramach CRF 2017:

Przegląd ogólnopolski (19 sierpnia):

 • OSTROV,
 • FSB,
 • 8 LAT W TYBECIE,
 • GORGONZOLLA,
 • RADIOSLAM,
 • EGZOTYCZNY DANDYS PARYSKICH BULWARÓW.
Zespoły z listy rezerwowej: WHITEROSE, GRAVITY

Przegląd podkarpacki (18 sierpnia):

 • P.A.G.E.,
 • OSC,
 • BLANT,
 • RAHUL,
 • FEVER,
 • MAND.
Zespoły z listy rezerwowej: HYSTERIA, GATLIN.
—————————————————————————————————————————————–Ceny karnetów i biletów na

1 lipca – 31 lipca

karnet trzydniowy – 140 zł, bilet jednodniowy – 70 zł, karnet na pole namiotowe – 40 zł/os.

SPRZEDAŻ NORMALNA (od 1 sierpnia 2017)

karnet trzydniowy – 150 zł, bilet jednodniowy – 80 zł, karnet na pole namiotowe – 40 zł/os.

Bilety on-line:

http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1842265&includeOnlybookable=true&x10=1&x11=cieszan%C3%B3


Pole namiotowe (płatne)

Pole namiotowe działające podczas Cieszanów Rock Festiwal jest umiejscowione w pobliżu gimnazjum w Cieszanowie (os. Nowe Sioło 15).  Do dyspozycji mieszkańców pola są m.in. boiska do mini piłki nożnej i koszykówki, na których odbywają się turnieje sportowe, amfiteatr na scenie którego odbywają się koncerty Sceny Alternatywnej CRF.

Na terenie pola namiotowego działa strefa tworzona przez organizacje pozarządowe CITY NGO, która oferuje warsztaty, prelekcje, wykłady otwarte i spotkania z ciekawymi ludźmi. W ofercie gastronomicznej dla festiwalowiczów na terenie pola namiotowego przygotowaliśmy m.in. Strefę Swojskiego Jadła obsługiwaną przez panie z kół gospodyń wiejskich. Funkcjonuje również szkolna stołówka, a także punkty gastronomiczne z żywnością typu fast food i potrawami z grilla. Na terenie pola namiotowego znajdują się płatne prysznice w budynkach i w kontenerach prysznicowych, ubikacje płatne i bezpłatne typu TOI TOI oraz bezpłatne umywalki plenerowe z zimną wodą.


Strefa CITY NGO to nie tylko interaktywna prezentacja organizacji pozarządowych. To miejsce intrygujących wystaw i warsztatów nietuzinkowych twórców. To miejsce ważnych spotkań, gdzie na chilloucie można zagubić się w meandrach inspirujących rozmów, zarówno z artystami, zespołami (spotkanie z zespołem Zwłoki), jak i przede wszystkim z samymi – festiwalowiczami.

W CITY NGO można będzie poznać i wesprzeć organizacje działające na rzecz ochrony przyrody, odpowiedzialnej konsumpcji oraz przestrzegania praw człowieka. Jedną z nich jest Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. To ogólnopolska organizacja prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i zasad ochrony przyrody w biznesie. Na czas trwania festiwalu dostępne będzie Laboratorium Przyrody, w ramach którego zostaną poruszone tematy dotyczące otaczającej nas matki natury, odbędą się warsztaty przyrodnicze i mikroskopowe, cykl prelekcji o ptakach, rybach, ssakach, gadach i płazach oraz historii ochrony przyrody w Polsce, a także spotkanie z przyrodnikiem i inne fascynujące atrakcje.

W tegorocznym CITY nadarzy się okazja uczestnictwa w arcyciekawym wydarzeniu: mowa o Open Space Technology, podczas którego festiwalowicze wspólnie poszukają odpowiedzi na pytanie: Po co nam wolność? Wszystko to pod okiem Agnieszki Wawrzyniak.


ORGANIZACJA FESTIWALU | BOOKING
Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie

Wojciech Świzdor
Kontakt: wojtex1307@interia.pl

Tomasz Róg
Kontakt: tomrog.pl@op.pl

PROGRAM ARTYSTYCZNY
Artur Tylmanowski
Kontakt: artur.tylmanowski@gmail.com

PR /AKREDYTACJE
ARTO MUSIC&MEDIA
Kontakt: a.tylmanowski@arto-pr.pl

BILETY | POLE NAMIOTOWE
Centrum Kultury i Sportu
ul. Kościuszki 4
37-611 Cieszanów
tel. 16-631-10-95
fax. 16-631-14-12
Kontakt: ckiscieszanow@interia.pl

—————————————————————————————————————————————-

Regulaminy dostępne pod linkiem:

—————————————————————————————————————————————-
GALERIA