Gmina Przyjazna Rowerzystom – konkurs

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w ramach promocji turystyki rowerowej, od 2012 r. jest organizatorem Ogólnopolskiego konkursu “Gmina Przyjazna Rowerzystom” – w tym roku zaprasza do udziału w VII jego edycji.

 

Konkurs promuje gminy, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie rowerowych imprez, wydają rowerowe mapy i przewodniki.

Przewiduje się następujące kategorie:

– gmina wiejska,

– gmina miejska,

– gmina  miejsko-wiejska

– gmina miejska na prawach powiatu

REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA na stronie: www.narowerze.pttk.pl

Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z dokumentacją należy przesyłać do 10 sierpnia 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Zarząd Główny, 00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11 z dopiskiem “Gmina Przyjazna Rowerzystom”.

Wyniki Konkursu ogłoszone będą na stronie do 5 września 2018 r. Laureaci zostaną uhonorowani certyfikatami wręczanymi we wrześniu 2018 r.,w trakcie Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach.

Nagrody:

Gmina, która uzyskała trzykrotnie certyfikat Gminy Przyjaznej Rowerzystom może w VII edycji ubiegać się o nagrodę Grand Prix, a wśród nagród znajda się m. in.:

– Rower ze wspomaganiem elektrycznym ufundowany przez Trybeco sp z o.o.

– Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów firmy IBOMBO

– Nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

– Voucher na zaprezentowanie gminy na stoisku „Rowerem przez Polskę” podczas Międzynarodowych Targów Bike-Expo ufundowany przez Targi Kielce

– Wykonanie aplikacji 3D promującej oferowane przez gminę atrakcje dla rowerowych turystów ufundował Związek Powiatów Polskich.

mat. greenvelo

MMT