Uzdrowisko Horyniec

Unikatowe walory lecznicze i klimatyczne naszego uzdrowiska pozwolą każdemu odzyskać siły witalne i wewnętrzny spokój, a co najważniejsze zauważalnie poprawić stan zdrowia. Opierając się na historycznych przekazach można rzec, iż jedną z pierwszych osób, która doceniła walory lecznicze tutejszych wód siarczkowo – siarkowodorowych był Jan Sobieski Hetman Wielki Koronny, późniejszy król Polski. Ponoć z zalet leczniczych horynieckich wód korzystała także królowa Marysieńka Sobieska. Na pewno warto pójść w ślady królewskiej pary i wykorzystać dla siebie właściwości lecznicze horynieckich wód i borowiny oraz klimatu. Horyniec słynie z  jednej z najlepszych w Polsce borowiny. Uzdrowisko Horyniec ma własne zasoby tego cennego i jakże skutecznego w działaniu tworzywa leczniczego.

Profil leczniczy naszego uzdrowiska to choroby: narządu ruchu, choroby reumatyczne, schorzenia i choroby neurologiczne, leczymy również choroby kobiece i choroby skóry. Skuteczność leczenia gwarantuje zastosowanie w leczeniu własnych wysokiej jakości naturalnych tworzyw leczniczych tj. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej.

Opis obiektu: Uzdrowisko Horyniec tworzy kompleks obiektów sanatoryjnych położonych w Horyńcu-Zdroju w otulinie Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego.  Budynkiem głównym jest Dom Zdrojowy w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, mający nowoczesną bazę zabiegową z basenem leczniczym i pijalnią wód. W skład kompleksu wchodzą również dwa mniejsze sanatoria Jawor i Modrzew.  W pobliżu znajdujż się korty tenisowe i boiska sportowe. Obiekt oddalony jest od centrum Horyńca Zdroju około 600 m. Odległość od przystanku PKS – 400 m, od stacji PKP – 300 m.

Oferta zdrowotna: W Nowoczesnym Zakładzie Przyrodoleczniczym, wykonujemy 51 zabiegów z zakresu: balneologii, zabiegów elektro i światłolecznictwa, fizykoterapii i kinezyterapii. Takich jak – kąpiele: w basenie w formie ćwiczeń rehabilitacyjnych i w wannach w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej, kąpiele kwasowęglowe, a także wirowe całkowite, wirowe rąk i nóg, natrysk szkocki, okłady, fasony i zawijania borowinowe,jontoforeza, masaże; klasyczny, wibracyjny, podwodny całkowity i wielostrumieniowy, inhalacje z zastosowaniem soli i leków, parafinoterapia, diadynamik, ultradźwięki miejscowe, magnetoterapia, krioterapia miejscowa, prądy interferencyjne Nemec’a, lampy solaris i sollux, laseroterapia, gimnastyka zbiorowa i indywidualna. Nowością w naszej ofercie zabiegowej są masaże relaksacyjny, masaż gorącymi kamieniami, masaż limfatyczny, masaż borowinowy częściowy, jonoforeza borowinowa częściowa, galwanoborowina, prądy TENS, Kotza, Traberta. Efekty lecznicze zabiegów wzmacnia kuracja pitna wodą siarczkowo–siarkowodorową.

Ośrodek oferuje:

zakwaterowanie, 1, 2 i 3 osobowe pokoje o różnym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym i typu studio. Pokoje wyposażone są w TV, telefon, czajnik bezprzewodowy
wyżywienie, produkty wykorzystywane do przygotowywania posiłków dla kuracjuszy pochodzą z ekologicznych okolic Horyńca Zdroju. Gościom uzdrowiska serwujemy trzy posiłki dziennie. Nasza oferta obejmuje także dietę cukrzycową z pięcioma posiłkami dziennie i dietę lekkostrawna z trzema posiłkami dziennie.
opieka medyczna, zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską.
inne: Uzdrowisko Horyniec położone jest na krańcu Południowo – Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego. Unikatowe walory lecznicze i klimatyczne naszego uzdrowiska pomogą odzyskać siły witalne, chęć do życia, wewnętrzny spokój ale co najważniejsze znacząco poprawią stan zdrowia odwiedzających nasz Kurort kuracjuszy.

Dodatkowe usługi:
• kawiarnia
• salon kosmetyczny
• salon fryzjerski
• basen
• wycieczki krajowe/zagraniczne
• parkingi niestrzeżone przy wszystkich obiektach.

Dodatkowe informacje:
• obiekt dostępny dla osób niepełnosprawnych
• możliwość przebywania z dziećmi
• możliwość płatności kartą
• bankomat na terenie ośrodka

Uzdrowisko Horyniec jest producentem „Horynianki” – wody źródlanej i napojów smakowych na bazie wody źródlanej.

UZDROWISKO HORYNIEC sp. z o. o.
37-620 Horyniec Zdrój
ul: Sanatoryjna 3
telefon: 16 631 30 88
e-mail: biuro@uzdrowisko-horyniec.com.pl
www.uzdrowisko-horyniec.com.pl

Wirtualna wycieczka po gminie Horyniec-Zdrój

Horyniec-Zdrój Informacja Turystyczna
Gminny Ośrodek Kultury
ul. Sobieskiego 4, tel. 16 631 31 05
e-mail: turinfhoryniec@interia.pl
czynne: wt.- sob. 8.00 – 20.00, nd. 14.00 – 20.00
www.horyniec-zdroj.pl