Zjazd motocykli ADV w Gorajcu

Po raz osiemnasty miłośnicy motocykli ADV (adventure – przygoda) spotkali się na corocznym zjeździe.
Tym razem jako miejsce spotkania wybrali dla siebie położony wśród lasów Ziemi Lubaczowskiej niewielki, ale już doskonale znany jako jedna z najciekawszych destynacji turystycznych naszego kraju Chutor Gorajec.
Do Gorajca przybyło około 80. motocyklistów, głownie na motocyklach typu enduro, żeby oficjalnie zakończyć tegoroczny sezon. Oprócz wędrowania po okolicy i wymiany doświadczeń ,organizatorzy zjazdu przygotowali dla uczestników różne konkursy, zadania oraz wyjątkowy koncert związanej z Gorajcem grupy Joryj Kłoc, pełnego folkowej energii zespołu, znanego miedzy innymi z polskiej edycji programu “Must be the Music”
Teledysk nagrany w Gorajcu: www.youtube.com/watch?v=1yHwnYMeqOs
Miłośnicy motocykli ADV, to wędrowcy, przemierzający bezdroża wszystkich kontynentów, pasjonaci podróży, przygody i nowych wyzwań. Są to entuzjaści motocykli reprezentujący na co dzień praktycznie każdą grupę zawodową – z reguły ludzie biznesu, aktorzy, lekarze, adwokaci i politycy. Do Gorajca dotarli z różnych zakątków Polski i jak mówią nie straszne im było pokonanie nieraz 500km dzielących Szczecin od leżącego na Podkarpaciu Gorajca. Ci wyjątkowi motocykliści sami o sobie mówią, że są “łowcami niewygód” dlatego część z nich najbliższe dwie noce spędzi w namiotach.
Potrafią jednak sobie radzić w nawet najtrudniejszych sytuacjach. “Podczas drogi do Gorajca miałem spore problemy techniczne, musiałem wrócić do domu ponad 100 km, nie poddałem się jednak i dzięki pomocy kumpli po kilku godzinach, znów byłem w trasie i o północy dotarłem do Chutoru” – opowiada uczestnik XVIII Zlotu ADV w Chutorze Gorajec Michał Zieliński.
Zdecydowanie najciekawszym motocyklem na zlocie, który wywołał wśród uczestników spore poruszenie jest weteran rajdów Paryż-Dakar, wyprodukowany w roku 1991 motocykl BWM.
“Takich maszyn zostało na świecie niewiele, dla nas są one bezcenne, a w tym egzemplarzu widać ogrom włożonej pracy i pasję z jaką został odnowiony” – zachwyca się legendarnym motocyklem Paweł Zięba z Bydgoszczy.
Miłośnicy tego typu motocykli co roku spotykają się w innym miejscu, wędrując po najciekawszych zakątkach naszego kraju, kilku z nich w lipcu uczestniczyło w organizowanym w Gorajcu Festiwalu Folkowisko i dlatego postanowili tu zakończyć swoja tegoroczną przygodę z motocyklami.
Marcin Piotrowski z Chutoru Gorajec podkreśla wyjątkowość Gorajca “To jest miejsce z dala od cywilizacji, bliskie naturze, ciągle trochę dzikie nieodkryte i to właśnie ludzi do nas przyciąga”. Gorajec to wieś z jedynie 37 mieszkańcami, położona wśród pól i lasów Roztocza Wschodniego. W świecie zasłynęła dzięki organizacji Festiwalu Folkowisko, oraz skupieniu swojej aktywności na rozwoju turystyki przyrodniczej oraz kulturowej.

mat. Chutor Gorajec