Od 12 lutego otwarte zostaną m.in. hotele, stoki, baseny

Od 12 lutego wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa. W reżimie sanitarnym otwarte zostaną hotele, stoki narciarskie, kina, teatry, filharmonie, opery i baseny. Zasady te będą obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie.

Rząd łagodzi część obostrzeń związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w trakcie pandemii Covid-19. W związku ze stabilizacją liczby zajętych łózek szpitalnych i respiratorów, stopniowo otwierane są kolejne obiekty i placówki turystyczne oraz kulturalne.

Nowe zasady zostają wprowadzone warunkowo, na dwa tygodnie, od 12 lutego. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego otwarte zostają:

  • Hotele i obiekty noclegowe – do 50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe pozostają zamknięte.
  • Kina, teatry, opery i filharmonie – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki i zakaz konsumpcji.
  • Baseny – nadal jednak zamknięte pozostają aquaparki
  • Stoki narciarskie
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – złagodzenie obostrzeń dotyczy amatorskiego sportu na świeżym powietrzu.

Nadal zamknięte dla konsumpcji na miejscu pozostają lokale gastronomiczne. Mogą one – tak jak do tej pory – wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

W walce z pandemią Covid-19 wiele zależy od naszych postaw. Przypominamy o stosowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa, przestrzeganiu reżimu sanitarnego oraz codziennym dbaniu o własne bezpieczeństwo i higienę. Apelujemy o dalsze zachowywanie dystansu, regularne mycie rąk, noszenie maseczek oraz wietrzenie mieszkań. Wirus wciąż jest groźny.

mat. pot.gov.pl