Posprzątaj z nami Roztocze [8 kwietnia]

8 kwietnia odbędzie się akcja sprzątania lasów na Roztoczu.Czyste lasy Zamojszczyzny” to akcja organizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Zamość 4×4. Skierowana jest ona do całego środowiska offroadowego (ale i nie tylko), któremu nie jest obojętne piękno naszej rodzimej przyrody. Przedsięwzięcie to ma na celu zorganizowane uprzątnięcie lasów, szlaków turystycznych ze śmieci wyrzucanych przez turystów oraz mieszkańców pobliskich miejscowości. Organizując tę akcję, zaangażowaliśmy również w dużej mierze środowisko leśne, gdzie będziemy mogli liczyć na pomoc ze strony 4-ech nadleśnictw: Tomaszów, Zwierzyniec, Krasnystaw oraz Strzelce. W tę świetną inicjatywę włączyła się również gmina Zamość, która przekaże nam worki jak również odbierze od nas zgromadzone śmieci. Chcemy aby przed sezonem turystycznym oczyścić główne szlaki i ścieżki turystyczne oraz uzmysłowić społeczeństwu, że zaśmiecanie naszej przyrody to czynność naganna i wymagająca potępienia.

Wstępnie harmonogram wyglądać będzie następująco: 8 kwietnia, godz. 8.30 – zbiórka na piaskowni w Mokrem i podział na 2/3 załogowe grupy 9.00 – wyjazd w teren 14.30 – powrót na piaskownię w Mokrem 14.30 – …. – wspólne biesiadowanie przy ognisku Szczegóły imprezy będą zamieszczane sukcesywnie na wszelkich elektronicznych nośnikach. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy posiadają autka z napędem 4×4. Chcielibyśmy aby do akcji zaangażowały się środowiska turystyczne, myśliwskie oraz wszyscy pasjonaci przyrody. Do tej akcji możecie zaprosić wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do tego, żebyśmy mieszkali w najczystszym regionie Polski. Niektóre miejsca nie będą wymagały dotarcia do nich autami terenowymi. Na miejscu zbiórki podzielimy się na mniejsze biogrupy, zaopatrzone w worki, przyczepki samochodowe i wyruszymy w miejsca najbardziej zanieczyszczone.

Prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez wpis pod wydarzeniem: Imię i nazwisko, marka auta, przyczepka, ilość osób w aucie.

Do zabrania: – twarde obuwie, – rękawiczki, – przyczepki samochodowe https://www.facebook.com/events/758596451003862/