Wielka Roztoczańska Majówka

Wielka Roztoczańska Majówka to cykl imprez i wydarzeń przygotowanych przez samorządy, organizacje pozarządowe i przedsiębiorców w okresie majowego długiego weekendu w regionie Roztocza. Pierwsza edycja Wielkiej Roztoczańskiej Majówki w 2012 roku była dużym sukcesem zarówno frekwencyjnym jak i promocyjnym.

Ważnym wsparciem organizacji i promocji WRM są połączenia kolejowe Przewozów Regionalnych uruchamiane w czasie trwania Majówki. Ułatwiają one dostępność komunikacyjną roztoczańskich miejscowości i często traktowane są jako atrakcja sama w sobie. Jarmark Susiecki – impreza otwierająca WRM jest również okazją do promocji tych połączeń ponieważ odbywa się tuż przy stacji kolejowej w Suścu. Turyści na tej stacji wysiadają wprost na teren Jarmarku i mogą skorzystać z jego atrakcji.

Główne wydarzenia:

Jarmark Susiecki, impreza o charakterze ludowego jarmarku połączona z występami zespołów z regionu i prezentacją lokalnych twórców sztuki. Jarmark był również okazją do promocji połączeń szynobusowych spółki Przewozy Regionalne pomiędzy Lublinem i Jarosławiem a regionem Roztocza.

Rajd Rowerowy z Lubyczy Królewskiej na Roztocze Ukraińskie. Rajd z kilkuletnią tradycją, rokrocznie obejmowany patronatem Marszałka Województwa.

Narolska Majówka w Narolu na Podkarpaciu. Impreza o charakterze kulturalnym prezentująca twórczość mieszkańców Roztocza

Festyn z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Tomaszowie Lubelskim. Impreza kulturalno-rozrywkowa wraz z pokazami strzeleckimi i kawaleryjskimi.

Wydarzenia towarzyszące:

Aktywny wypoczynek na Roztoczu z BT Quand – cykl wycieczek i imprez rekreacyjnych odbywających się w Krasnobrodzie, Zamościu, Suścu i Zwierzyńcu przygotowanych przez Biuro Turystyczne Quand. Były to m.in.: wycieczki nordic walking z przewodnikiem w Suścu i Krasnobrodzie, Majówka z Konikiem Polskim – wycieczka rowerowa do Florianki (Izba Leśna i ostoja konika polskiego) zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem w historycznym stroju, Zielony kulig i wieczór w stadninie koni w Krasnobrodzie, wycieczki do Lwowa, warsztaty wytwarzania sosnówki.

Wielka Roztoczańska Majówka zorganizowana została przy współpracy z wieloma partnerami. Największy udział organizacyjny należał do samorządów: gmina Susiec, gmina Lubycza Królewska, miasto Tomaszów Lubelski i miasto i gmina Narol (woj. podkarpackie). WRM odbyła się także dzięki wielu współorganizatorów.